Notowania

Automatyczne samochody. Jest porozumienie polsko-litewskie

Przedstawiciele rządów Litwy i Polski podpisali list intencyjny dotyczący wspierania rozwoju automatycznych samochodów. Oba kraje mają promować zrównoważoną mobilność, innowacje i działać celem poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Gerard/REPORTER)
Automatyczny van Volkswagena, w całości na napęd elektryczny

Przedstawiciele rządów Litwy i Polski podpisali list intencyjny dotyczący wspierania rozwoju automatycznych samochodów. Oba kraje mają promować zrównoważoną mobilność, innowacje i działać celem poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego.

"Sygnatariusze wyrażają w nim wolę współpracy w zakresie zaawansowanych technologii łączności elektronicznej dla potrzeb automatycznych samochodów, w tym stworzenia sieci 5G na odcinku Via Baltica Warszawa - Kowno oraz dalej, do Wilna w celu zapewnienia ich interoperacyjności. Przedstawiciele rządów Polski i Litwy zgodzili się w nim również współpracować z innymi państwami w tym zakresie" - czytamy w komunikacie.

Podpisane porozumienie jest zgodne z duchem listu intencyjnego podpisanego w Rzymie 23 marca 2017 r. przez 27 państw UE oraz Norwegię i Szwajcarię.

Przyszłość leasingu samochodowego

Ministerstwo Cyfryzacji przypomniało przy okazji, że w 2014 r. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oraz Administracja Dróg Litwy wraz z partnerami na Łotwie i w Estonii uzgodniły, że Via Baltica stanie się "pilotażową drogą dla wdrażania nowych rozwiązań w zakresie inteligentnych systemów transportowych. Via Baltica posłużyłaby jako środek współpracy, wymiany informacji, wiedzy i najlepszych praktyk, które mogłyby następnie zostać wdrożone w sieci drogowe zaangażowanych krajów bałtyckich."

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: transport, technologie, media, telekomunikacja, logistyka, giełda, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-09-2018

RomeoDwie potęgi samochodowe chcą zrobić coś o czym nie mają zielonego pojęcia. Milion elektryków rocznie, teraz samochody bez szofera. Ile taki bredni … Czytaj całość

05-09-2018

obywatelJa wolałbym żeby w Polsce powstało polskie auto i było produkowane w fabrykach w milionach jak np.Czesi mają Śkode a my tylko związki zawodowe.

06-09-2018

Realna gospodarka, a nie mesjanistyczne sny o potędze/rzymu/Japonia kontra Polska – Bridgestone Hurricane czy WSK 175 Sport? Aleksander Nowak Aleksander Nowak Marzec 6, 2013, w Felietony, kraj Samurai vs … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (6)