Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie

PILNE. GUS podał najnowsze dane o bezrobociu
PILNE. GUS podał najnowsze dane o bezrobociu

Robotyzacja a miejsca pracy. W USA 38 proc. stanowisk zastąpią roboty

Robotyzacja a miejsca pracy. W USA 38 proc. stanowisk zastąpią roboty

Fot. materiały prasowe ABB

Miejsca pracy milionów osób na całym świecie w najbliższych latach mogą być zagrożone ze względu na postępującą komputeryzację i zastępowanie ludzi robotami.

Według najnowszego raportu sporządzonego na ten temat, ten problem szczególnie będzie dotyczyć będzie Amerykanów. W Stanach Zjednoczonych w ciągu najbliższych 15 lat, 38 procent stanowisk pracy mogą zająć roboty lub urządzenia ze sztuczną inteligencją. Najbardziej widać już to w sektorze bankowym.

Liczba pracowników od lat jest ograniczana do minimum, a najważniejsze operacje można bez problemu wykonać za pomocą bankomatów czy internetu. W tym sektorze w najbliższej przyszłości przez automatyzacje zagrożonych jest aż 61 procent miejsc pracy.

Potrzebne będą tylko osoby o wysokich kwalifikacjach. Dla porównania w Wielkiej Brytanii z powodu automatyzacji zagrożonych jest 30 procent stanowisk pracy a w Japonii 21.usa, raport, miejsca pracy, automatyzacja, robotyzacja
IAR
Czytaj także
Polecane galerie
asdf
2017-03-27 16:22
Już matołki straszą rewolucją, bo się uczyć nie chciało. Nie będzie żadnej rewolucji, wybijcie sobie to z głowy, mamy już drony, broń infradźwiękową, ultradźwiękową, także wasz skowyt nic nie da. A ja pasożytów nie będę utrzymywać :D
Ewa
2017-03-27 16:16
a jak wprowadzą usługi kościelne przez internet to Czarni do San Escobar ?
Jack
2017-03-27 15:47
A kto będzie kupował towary wykonane przez roboty? Kto będzie płacił podatki? Roboty? Popyt napędzany przez roboty? Po prostu trzeba zdefiniować co to jest robot. I skoro zastępują ludzi niech ich pracodawcy płacą za nich ZUS i podatki - za odbieranie ludziom miejsc pracy. Bo w końcu jaka jest różnica między robotami, a robolami?
Pokaż wszystkie komentarze (42)