Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Robotyzacja a miejsca pracy. W USA 38 proc. stanowisk zastąpią roboty

42
Podziel się:
Robotyzacja a miejsca pracy. W USA 38 proc. stanowisk zastąpią roboty
(materiały prasowe ABB)
bEKwQwJh

Miejsca pracy milionów osób na całym świecie w najbliższych latach mogą być zagrożone ze względu na postępującą komputeryzację i zastępowanie ludzi robotami.

Według najnowszego raportu sporządzonego na ten temat, ten problem szczególnie będzie dotyczyć będzie Amerykanów. W Stanach Zjednoczonych w ciągu najbliższych 15 lat, 38 procent stanowisk pracy mogą zająć roboty lub urządzenia ze sztuczną inteligencją. Najbardziej widać już to w sektorze bankowym.

Liczba pracowników od lat jest ograniczana do minimum, a najważniejsze operacje można bez problemu wykonać za pomocą bankomatów czy internetu. W tym sektorze w najbliższej przyszłości przez automatyzacje zagrożonych jest aż 61 procent miejsc pracy.

bEKwQwJj

Potrzebne będą tylko osoby o wysokich kwalifikacjach. Dla porównania w Wielkiej Brytanii z powodu automatyzacji zagrożonych jest 30 procent stanowisk pracy a w Japonii 21.

bEKwQwJK
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(42)
asdf
5 lata temu
Już matołki straszą rewolucją, bo się uczyć nie chciało. Nie będzie żadnej rewolucji, wybijcie sobie to z głowy, mamy już drony, broń infradźwiękową, ultradźwiękową, także wasz skowyt nic nie da. A ja pasożytów nie będę utrzymywać :D
Ewa
5 lata temu
a jak wprowadzą usługi kościelne przez internet to Czarni do San Escobar ?
Jack
5 lata temu
A kto będzie kupował towary wykonane przez roboty? Kto będzie płacił podatki? Roboty? Popyt napędzany przez roboty? Po prostu trzeba zdefiniować co to jest robot. I skoro zastępują ludzi niech ich pracodawcy płacą za nich ZUS i podatki - za odbieranie ludziom miejsc pracy. Bo w końcu jaka jest różnica między robotami, a robolami?
bEKwQwJL
hasło dnia
5 lata temu
ROBOTY NA BUDOWE!
ak
5 lata temu
Islamiści do Europy a produkcja do Chin tak działa 60 letnia babcia UNIA EUROPEJSKA i nie chce się poddać leczeniu
...
Następna strona