Notowania

Autosan spóźnił się na przetarg. Teraz się tłumaczy

Zarząd Polskiej Grupy Zbrojeniowej tłumaczy się za afery wokół Autosanu na specjalnie zwołanej konferencji prasowej. Spółka z Sanoka spóźniła się ze złożeniem dokumentów przetargowych, a potem nie odwoływała się. Straciła przez to kontrakt na kilkadziesiąt milionów złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wojciech Zatwarnicki, Reporter)
Autosan spóźnił się na konkurs. I stracił szansę na miliony złotych.

Zarząd Polskiej Grupy Zbrojeniowej tłumaczy się z afery wokół Autosanu na specjalnie zwołanej konferencji prasowej. Spółka z Sanoka spóźniła się ze złożeniem dokumentów przetargowych, a potem nie się nawet odwoływała. Straciła przez to kontrakt na kilkadziesiąt milionów złotych.

To kolejna wtopa nadzorowanej przez Ministra Obrony Narodowej Polskiej Grupy Zbrojeniowej, w skład której wchodzi Autosan. Firma miała być uratowana m.in. dzięki kontraktom od wojska. Aby je zdobyć musiała jednak wygrywać przetargi.

W środę RMF FM podało, że Autosan spóźnił się ze złożeniem dokumentacji przetargowej na kontrakt o wartości kilkudziesięciu milionów złotych. Na dodatek nie odwoływał się i stracił szansę na pieniądze. Ostatecznie autobusy dostarczy najprawdopodobniej niemiecki MAN.

Autosan został przejęty przez PGZ na początku 2016 roku. Miała to być ostatnia deska ratunku dla upadającego zakładu.

– Sanok dostaje swoją wielką szansę - mówiła wówczas premier Beata Szydło podczas uroczystości podpisania umowy sprzedaży Autosanu. Jednocześnie zapowiedziała wtedy start programu Gospodarka+. - W tej chwili jednym z priorytetów rządu jest odbudowa polskiego przemysłu – deklarowała.

Obecnie nadzór nad PGZ i Autosanem ma minister obrony narodowej Antonii Macierewicz.

Tagi: autosan, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-08-2017

Ciemny LudKolejny wyczyn partyjnych "menadżerów".

23-08-2017

asia7i tak właśnie działa DOBRA ZMIANA --- DO PAKI Z NIMI WSZYSTKIMI !!! na milionowe straty codziennie narażają budżet NASZEJ UKOCHANEJ POLSKI !! DO … Czytaj całość

23-08-2017

fredJak to w ogóle jest możliwe, żeby móc przegrać przetarg przez samego siebie organizowany? To kuriozum na skalę światową.

Rozwiń komentarze (63)