Notowania

autobus
23.07.2009 15:38

Autosan zdobywa nowe kontrakty na autobusy

34 pojazdy trafią w tym roku na rynek szwedzki. Wartość kontraktu 20 mln zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(sludgegulper/CC/flickr)

*Firma Autosan z Sanoka zdobywa coraz więcej zamówień na autobusy. Ostatnio wyeksportowała do Szwecji cztery pojazdy; w sumie na tamtejszy rynek trafią w tym roku 34 autobusy. *

Firmie udało się też wygrać przetarg na dostawę autobusów dla PKS w Częstochowie.

Jeszcze niedawno nad Autosanem wisiała groźba zwolnień grupowych; pracę stracić miało ponad 90 osób.

Jak poinformowałprezes firmy Wiesław Wyżycki, kontrakt na dostawę w tym roku 34 autobusów do Szwecji opiewa na ok. 20 mln zł.

Autobusy dostarczone do Szwecji o nazwie Eurolider to jedna z nowości firmy. Przeznaczone są do obsługi ruchu pasażerskiego w komunikacji międzymiastowej.

Wyżycki dodał, że Autosan jest w trakcie realizacji kontraktu z firmą INTERTRANS PKS z Głogowa; w sumie Autosan ma jej sprzedać 12 pojazdów. Autosanowi udało się też wygrać przetarg na dostawę 10 pojazdów 10-metrowych dla PKS w Częstochowie. Umowa ma zostać wykonana do końca października.

Jeszcze w tym roku Autosan zaprezentuje nowy autobus miejski. Będzie to drugi pojazd z nowej rodziny autobusów miejskich o nazwie _ SANCITY _. Po ubiegłorocznej prezentacji 60-miejscowego _ SANCITY 9 _, do eksploatacji wejdzie w tym roku autobus 110-miejscowy _ SANCITY 12 _.

Autosan jest jedną z najstarszych fabryk w Polsce, początek jej istnienia sięga 1832 roku. Obecnie, oprócz autobusów, zakład produkuje dla wojska, m.in. szczelne kabiny elektromagnetycznie. Od 2001 r. projektuje i produkuje elementy pojazdów szynowych, zwłaszcza nadwozia szynobusów i tramwajów. W tym zakresie współpracuje m.in. z PESA Bydgoszcz, NEWAG z Nowego Sącza oraz z Poznańskimi Zakładami Naprawczymi Taboru Kolejowego. W spółce pracuje ok. 900 osób.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Autobus się spóźnił? Dostaniesz odszkodowanie ]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/autobus;sie;spoznil;dostaniesz;odszkodowanie,246,0,406262.html )

(na zdjęciu: szkolny autobus Autosan w Chełmnie, 1990 rok)

Tagi: autobus, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz