Notowania

autostrady w polsce
05.06.2012 09:10

Autostrada A2 może być przejezdna na Euro 2012

- Jest na to duża szansa - twierdzi rzecznik rządu Paweł Graś.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter Poland)

Gość Programu Pierwszego Polskiego Radia zaznaczył także, że dzięki mistrzostwom Europy Polska zyskała szansę na duży skok cywilizacyjny, a autostradą A2 będzie można bez przeszkód przejechać od Warszawy do Lizbony.

Rzecznik rządu potwierdził, że władze robią wszystko, aby autostradą A2 kibice mogli przejechać na piątkowy mecz.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI PAWŁA GRASIA:

- _ Robimy wszystko, by tak rzeczywiście było. Wczoraj wieczorem miałem okazję rozmawiać z ministrem Nowakiem - on jeszcze wizytował wieczorem ten odcinek. Prace trwają i będą __ trwały. Jeśli rzeczywiście ta informacja jest prawdziwa, bo jeszcze nie mam potwierdzonej, że asfalt został wylany, to jest duża szansa, że rzeczywiście przed Euro ta droga zostanie do końca oddana. Samo wylanie asfaltu to nie wszystko, potrzebne są jeszcze prace, które umożliwią dopuszczenie jej do ruchu _ - mówi Paweł Graś.

Rzecznik rządu przypomniał, że podmioty gospodarcze w Polsce muszą kalkulować ryzyko podczas przyjmowania dużych kontraktów. W jego ocenie szkoda tylko, że w obliczu takiej szansy, jaką jest Euro 2012, wykonawcy nie osiągnęli odpowiednich profitów.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI PAWŁA GRASIA:

- _ Mamy w Polsce wolny rynek, wolną gospodarkę. Tak się czasem zdarza, ja nie znam dokładnie szczegółów dotyczących upadłości tych inwestorów. Akurat PBG jest rzeczywiście taką firmą, która jest zaangażowana w bardzo wielu miejscach. Dosyć dziwna sytuacja, nie wiem, może złe zarządzanie _ - mówi Graś.

Rzecznik rządu zaznaczył, że strona rządowa wydawała publiczne pieniądze zgodnie z procedurami i na czas. Podkreślił jednocześnie, że wszelkie publiczne zamówienia były dokładnie sprawdzane i kontrolowane, aby uniknąć wszelkich niejasności.

Czytaj więcej w Money.pl
Ważne zmiany na autostradach. Zapłacimy za... Od dziś kierowcy samochodów osobowych i motocykli muszą płacić za przejazd autostradą A4 Bielany Wrocławskie-Sośnica.
Leszek Miller wzywa do blokady dróg na Euro? Tak zareagował na wieść o problemach podwykonawców autostrady A2 z uzyskaniem zapłaty za wykonaną robociznę.
Zapłacimy mniej za przejazd autostradą? Szczegóły przedstawimy po świętach - zapowiada minister transportu.
Tagi: autostrady w polsce, euro 2012, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz