Trwa ładowanie...
bDznlCBh

Notowania

Autostrady W Polsce – Wszystkie wiadomości

37
24.06.2020 19:29

INWESTYCJE
 / 
Remonty dróg w Polsce. GDDKiA ogłasza przetarg na ostatni odcinek A18

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad szuka wykonawcy 21-kilometrowego odcinka autostrady A18. Przetarg dotyczy odcinka od granicy województwa lubuskiego i dolnośląskiego do węzła Golnice.

19
31.12.2019 9:29

AUTOSTRADA
 / 
A4. Tańszy przejazd przez koncesyjny odcinek autostrady. Ale nie dla wszystkich

Część kierowców zapłaci nawet o 30 proc. mniej za przejazd koncesyjnym odcinkiem autostrady A4 między Katowicami a Krakowem. Ale jest jeden warunek - obniżone zostaną wyłącznie te rachunki, które opłacimy elektronicznie.

11
28.07.2019 11:11

APLIKACJE MOBILNE
 / 
Nowy sposób płatności na A1 i A4. "Wygodnie i szybko"

- Nowy sposób płatności na autostradach, czyli AmberOne, który działa już na A1 od zeszłego roku, po początkowych perturbacja, działa całkiem nieźle – powiedział w programie „Money. To się liczy” Mateusz Żuchowski, redaktor WP Moto. – Pozwala zaoszczędzić czas. Jest aplikacja, którą ściągamy na telefon – autopay - a potem wjeżdżamy na autostradę, bez pobierania biletu. Bramka automatycznie się otwiera a pieniądze automatycznie są ściągane z naszego konta po zjeździe z trasy. Bardzo wygodnie.

38
23.07.2019 11:14

OPŁATY DROGOWE
 / 
Państwo przejęło viaToll. "Jesteśmy w fazie przejściowej"

- Od listopada jesteśmy operatorem systemu opłat viaToll i w tej chwili jesteśmy ciągle w trakcie przejmowania systemu od firmy Kapsch - powiedziała w programie „Money. To się liczy” dr Karolina Wieczorek, Główny Inspektorat Transportu Drogowego. – Mamy już kontrolę nad wszystkimi danymi, które są w tym systemie, ale ciągle jesteśmy w fazie przejściowej. Budujemy jednocześnie satelitarny, krajowy system poboru opłat, który zacznie działać w 2021 roku. Istniejąca infrastruktura czyli np. bramki, zostaną przez nas wykorzystane. System początkowo będzie dotyczył pojazdów ciężarowych, z czasem zostanie rozszerzony na osobówki. Chodzi o to, by optymalnie usprawnić podróżowanie po polskich drogach, żeby pobór opłat odbywał się w sposób jak najbardziej dogodny.

220
11.07.2019 21:33

DROGI EKSPRESOWE W POLSCE
 / 
Nowe drogi w Polsce. Kończy się etap budowy autostrad

- Tak naprawdę nasze potrzeby, jeśli chodzi o nowe autostrady, to jest około 150-170 km - mówił w programie "Biznes Mówi" Dariusz Blocher, prezes zarządu Budimex SA. - Natomiast cały czas potrzebujemy dróg ekspresowych. To, co mnie martwi, to to, że nie mamy master planu na przyszłość - dodał.

bDznlCBj
107
26.06.2019 13:10

TRANSPORT
 / 
Trzy autostrady, masa problemów. Kierowcy dostali kolejny system płatności

Ministerstwo Infrastruktury chce, by kierowcy za przejazdy autostradą płacili telefonem. Wystarczy aplikacja, by bramki z kamerami otwierały się automatycznie. Na razie działa to na autostradzie A1. Już jest jednak pewne, że nie wszędzie nowości się pojawią.

11
14.05.2019 13:21

ANDRZEJ ADAMCZYK
 / 
Minister potwierdza. Galopujące ceny mogą wstrzymać budowę dróg w Polsce

- Nie mamy instrumentów, którymi możemy wpływać na ceny materiałów budowlanych i robocizny. Stale trwa analiza możliwości i ewentualnych konsekwencji dużych podwyżek cen - mówił money.pl podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Minister przyznał też, że sytuacja branży budowlanej może pokrzyżować rządowe plany budowy dróg: Jeśli będzie tak, że kolejne przetargi będą konstruowały się na dużo wyższym poziomie cenowym, będzie musiała ulec skróceniu lista inwestycji. Jedynym rozwiązaniem jest zmiana planu finansowego Krajowego Funduszu Drogowego - mówił Andrzej Adamczyk.

21
13.05.2019 12:47

BUDOWA AUTOSTRAD
 / 
Duże opóźnienia w budowie kluczowych dróg w Polsce. "Kwestia nawet roku w plecy"

- Branża budowlana dostarcza ok 10-12 proc. PKB a jest zapomniana – uważa Dariusz Blocher, prezes Budimeksu, z którym rozmawialiśmy podczas XI Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. – W infrastrukturę w Polsce trzeba inwestować. Ubrałbym to w hasło: w dwie godziny z Warszawy do Katowic. Tego oczekują kierowcy. Tymczasem termin oddania dziesięciu odcinków autostrad jest poważnie zagrożony. Budowa jest opóźniona. GDDKiA stoi w obliczu bardzo trudnych decyzji i musi wypowiadać umowy. Dlatego tak ważny jest wybór wykonawcy, by trafić na partnera który ma zasoby, który zna polski rynek, ma doświadczenie i identyfikuje się z krajem, bo to podnosi bezpieczeństwo realizacji inwestycji. Opóźnienia, o których mówimy w przypadku tych dziesięciu inwestycji, mogą sięgnąć 1-1,5 roku.

24
08.05.2019 14:57

DROGI
 / 
GDDKiA: Wyłaniamy nowego wykonawcę obwodnicy Częstochowy w ciągu A1

GDDKiA zerwała przed dwoma tygodniami kontrakt z włoskim konsorcjum Salini na budowę obwodnicy Częstochowy. To ważna trasa, bo jest fragmentem rozbudowywanej autostrady A1. Dyrekcja zapewnia, że wkrótce wyłoni nowego wykonawcę.

bDznlCBp
228
13.07.2018 14:52

AUTOSTRADA A2
 / 
Polskie autostrady nie dają rady. "Cierpimy na niedorozwój infrastruktury"

Korki na autostradach i drogach ekspresowych to coraz częstszy problem, zwłaszcza w pobliżu dużych miast. - Nie ma pieniędzy na budowę 3-pasmowych autostrad, jest za mało węzłów, a samochodów jest i będzie coraz więcej - oceniają eksperci.

157
04.01.2018 13:31

A2
 / 
Przejazd autostradą podrożał? Wina Tuska i Cimoszewicza

Rządy Włodzimierza Cimoszewicza i Donalda Tuska podpisały niekorzystne dla państwa polskiego umowy koncesyjne dotyczące Autostrady Wielkopolskiej, więc teraz rząd ma związane ręce i nie może przeciwdziałać podwyżkom opłat - tak minister infrastruktury Andrzej Adamczyk komentuje najgłośniejszą podwyżkę tego roku.

2
04.08.2017 11:16

WIADOMOŚCI
 / 
Autostrady w Polsce. Pracownicy nie czują się bezpieczni

Od początku roku na autostradzie A2 Świecko-Konin doszło do 11 zdarzeń, w których ucierpieli pracownicy operatora A2 - spółki Autostrada Eksploatacja (AESA), podwykonawcy, oraz pracujący na drodze sprzęt.

31
15.07.2017 14:49

WIADOMOŚCI
 / 
Wszystkie autostrady w Polsce będą płatne? Owszem, kiedyś

Nie wykluczamy poboru opłat za wszystkie autostrady od listopada 2018 r. - interpelacja z takim komentarzem obiega internet. W tym przypadku jednak nie należy się denerwować. Wyjaśniamy dlaczego.

bDznlCBq
223
06.09.2016 19:34

WIADOMOŚCI
 / 
Autostrady na wschodzie Polski i nowy system opłat za drogi. Decyzje w najbliższych tygodniach

Jaki system opłat jest przyjazny dla kierowców, dokąd powinna biec autostrada A2 i jak rząd chce budować nowe drogi? O tym rozmawiamy z wiceministrem infrastruktury Jerzym Szmitem.

22.03.2016 18:36

BUDOWA OBWODNICY
 / 
Drogi w Polsce. Podpisano umowę na budowę obwodnicy Czarnowąsów

Do końca września 2017 roku ma być gotowa obwodnica miejscowości Czarnowąsy pod Opolem. Umowę na jej wykonanie podpisano we wtorek. To największe w historii zadanie drogowe na Opolszczyźnie realizowane przez samorząd województwa warte w sumie ponad 124 mln zł.

27.09.2015 9:58

WIADOMOŚCI
 / 
Autostrady i drogi w Polsce warto budować w tym roku. Dlaczego? Mniejsze koszta

Dobre wieści dla firm budowlanych. Inwestorzy planujący w 2015 roku budowę autostrady, drogi szybkiego ruchu lub drogi innego rodzaju zapłacą mniej niż w roku poprzednim - wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego.

26.06.2015 17:46

BRONISŁAW KOMOROWSKI
 / 
Prezydent podpisał ustawę. Chodzi o opłaty na autostradach

Nowe prawo pozwala na zwolnienie z opłat kierowców podróżujących autostradami. Płatności dla prywatnych zarządców dróg przejmie państwo.

06.10.2014 17:02

AUTOSTRADA A1
 / 
Autostrady w Polsce. Rusza budowa kolejnego odcinka A1

Zakończenie prac planowano początkowo na drugą połowę 2013 roku.