Notowania

GDDKiA: Wyłaniamy nowego wykonawcę obwodnicy Częstochowy w ciągu A1

GDDKiA zerwała przed dwoma tygodniami kontrakt z włoskim konsorcjum Salini na budowę obwodnicy Częstochowy. To ważna trasa, bo jest fragmentem rozbudowywanej autostrady A1. Dyrekcja zapewnia, że wkrótce wyłoni nowego wykonawcę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Obwodnica Częstochowy nie zostanie ukończona w planowanym terminie (Fot: Wojciech Strozyk/REPORTER)

"Niezwłocznie po odstąpieniu od umowy z dotychczasowym wykonawcą rozpoczęliśmy procedurę wyłonienia nowego, który dokończy budowę A1 na wysokości Częstochowy. Zależy nam, aby jak najszybciej podjąć kontynuację robót na odcinku autostrady A1 pomiędzy węzłami Częstochowa Północ i Częstochowa Blachownia. Jeszcze przed końcem roku chcielibyśmy udostępnić ciąg główny kierowcom" – informuje w komunikacie GDDKiA.

Z końcem kwietnia zerwała kontrakt na budowę obwodnicy Częstochowy z włoskim konsorcjum Salini.

Powodem decyzji były opóźnienia w budowie. Jak już informowaliśmy, budowany przez Salini odcinek autostrady A1 pod Częstochową miał być gotowy 9 kwietnia, ale jest gotowy tylko w połowie. Nowy termin to październik, ale dotrzymanie tego terminu przy obecnym tempie prac jest nierealne.

Obejrzyj: Polacy posiadają ponad 2 miliardy oszczędności

GDDKiA zapewnia, że jej celem jest jak najszybsze wznowienie robót na odcinku autostrady A1 pomiędzy węzłami Częstochowa Północ i Częstochowa Blachownia. "W związku z tym rozpoczęliśmy procedurę wyboru wykonawcy w trybie negocjacji bez ogłoszenia, co umożliwia art. 62 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 – Prawo zamówień publicznych" – czytamy w komunikacie.

Blisko pół tysiąca kilometrów nowych dróg - tyle mieli dostać kierowcy w 2019 roku. Ale będzie mniej.
Drogi ekspresowe i autostrady opóźnione. Sprawdziliśmy, które trasy zostaną otwarte w najbliższym czasie

- Nowy wykonawca dokończy roboty ziemne i ułoży nawierzchnię, ale w pierwszej kolejności zabezpieczy przed degradacją już wykonane prace, w tym obiekty mostowe. Szybkie rozpoczęcie powyższej procedury jest możliwe m.in. dzięki wcześniejszemu monitoringowi inwestycji przez GDDKiA oraz przygotowaniu niezbędnej dokumentacji, na co wykorzystaliśmy okres przerwy zimowej. Teraz przechodzimy płynnie i bez zbędnej zwłoki do dalszych działań – informuje Dyrekcja.

* Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl*

Tagi: gddkia, autostrada a1, autostrady w polsce, gospodarka, wiadomości, drogi
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
09-05-2019

MarcinPo PiSie zastaniemy z rozwalonymi drogami, rozgrzebanymi pseudoinwestycjami i Wenezuelską inflacją. Ale w końcu obiecywali Polskę w ruinie.

09-05-2019

bzvagdsCzegokolwiek pis się tknie zostawia po sobie zgliszcza.

08-05-2019

44t5588PIS teraz bedzie tak robił. Koszty bedą rosnąć i inflacja a renegacja umowy bedzie niemożliwa, i oto PiSowi chodzi , potrzebny jest im czas na wpływy … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (24)