Notowania

Awaria Revolut. Poważne kłopoty z płatnościami, pieniądze znikały

Popularny bankowy startup zaliczył awarię. Podczas płatności system pobierał pieniądze, ale nie realizował przelewu. Problemy mieli klienci z Polski i całego świata.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Revolut)
Revolut w Polsce chce odebrać klientów tradycyjnym bankom

Popularny bankowy startup Revolut zaliczył poważną awarię. Podczas płatności system pobierał pieniądze, ale nie realizował transakcji. Problemy mieli klienci z Polski i całego świata.

Na koncie o kilkaset złotych mniej, ale płatność nie przeszła. Coraz popularniejszy na świecie i w Polsce Revolut zaliczył sporą awarię. O kłopotach brytyjskiej platformy, która od marca tego roku zdobywa klientów w Polsce, poinformował nas czytelnik za pośrednictwem formularza na stronie Dziejesie.wp.pl.

Problemem okazała się płatność w hotelu w Niemczech. System pobierał pieniądze, ale nie realizował płatności. W skrócie: klient na koncie ma mniej, a hotelarz wciąż czeka na płatność. I to wcale nie chodzi o małe pieniądze. Z innego konta czytelnik musiał wyłożyć kilkaset złotych. Revolut prosił, by korzystać z innych kart.

Problemy zgłaszali użytkownicy z całego świata. Podobne perypetie opisywali w mediach społecznościowych. W aplikacji firma przeprosiła i poinformowała o problemach już przy pierwszym uruchomieniu.

Jak informuje Revolut, to kwestia problemów technicznych. Firma nie wdaje się w żadne szczegóły. Zapewnia za to, że pieniądze zostaną zwrócone. Informują o tym konsultanci na czatach. Nasz czytelnik, pan Tomasz, zwrócił się z prośbą o wyjaśnienia do obsługi klienta. Usłyszał, że pieniądze odzyska. Termin? Jeszcze nieznany. Bankowy startup prosi swoich klientów o cierpliwość i załącza przeprosiny.

Zaledwie przed paroma tygodniami Revolut ogłosił, że pozyskał w Europie 2 mln klientów, przy czym Polska jest dla niego trzecim największym rynkiem, i pracuje nad uruchomieniem bezprowizyjnej platformy do inwestowania w akcje takich spółek, jak Apple czy Amazon.

Obecnie oferuje klientom alternatywę dla tradycyjnych banków. Bezpłatne konto mobilne z obsługą 25 walut, darmowe przelewy międzynarodowe i bezprowizyjne płatności na całym świecie. Działanie usług opiera się na aplikacji mobilnej.

Klient Revolut może też na całym świecie płacić zbliżeniowo kartą MasterCard lub Visa, unikając kosztów przewalutowania na jedną ze 130 walut lokalnych.

Usługi firmy obejmują także obsługę kryptowalut. Firma podkreśla, że jej klienci mogą "jednym kliknięciem" kupować, przechowywać lub wymieniać Bitcoina, Litecoina i Ethereum.

Revolut został powstał w Londynie w 2013 roku, na na rynek wszedł dwa lata później działa na rynku od 2015 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: revolut, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, banki
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
01-07-2018

weZastanawiające jest, że ludzie tak łatwo oddają swoją kasę ruskim. Ciekawe, którego z krenmlowskich oligarchów to pomysł :D

01-07-2018

MarekMiałem odrzuconą transakcję w sklepie, a pomimo tego pieniądze zostały z Revoluta pobrane. Zwrot został dokonany automatycznie w przeciągu ok 30 min … Czytaj całość

02-07-2018

xxxciekawe dlaczego nie mylą się w drugą stronę, realizując należności bez pobierania środków z konta?

Rozwiń komentarze (49)