Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ukraina
28.06.2011 10:12

Awaria elektrowni jądrowej na Ukrainie

Do awarii doszło w Zaporożu. Władze zapewniają, że nie doszło do wycieku paliwa, a poziom promieniowania pozostaje na zwykłym poziomie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Stefan Kühn/CC/Wikipedia)

Do zdarzenia doszło w Zaporożu. Władze zapewniają, że nie doszło do wycieku paliwa, a poziom promieniowania pozostaje na zwykłym poziomie.

Mimo że do awarii doszło wczoraj rano, Ministerstwo do Spraw Sytuacji Nadzwyczajnych poinformowało o tym dopiero dzisiaj. Popsuł się trzeci blok elektrowni jądrowej. Jego moc obniżono do minimalnego poziomu. Promieniowanie w siłowni i w jej okolicach utrzymuje sie w granicach normy.

To już druga awaria w tej elektrowni w ostatnim czasie. 10 maja popsuł się drugi blok. Wtedy także poinformowano, że poziom promieniowania odpowiada naturalnemu promieniowaniu w tym miejscu.

Zaporoska Elektrownia Atomowa jest położona na południu Ukrainy i uznawana za największą w Europie. Produkuje 21 proc. prądu wytwarzanego w tym kraju i połowę energii produkowanej przez wszystkie ukraińskie elektrownie atomowe.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/186/t75450.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/iranska;elektrownia;atomowa;ruszy;w;sierpniu,168,0,861352.html) Irańska elektrownia atomowa ruszy w sierpniu Tak przewidują Rosjanie, którzy zbudowali siłownię w Buszerze.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/231/t134887.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/to;przesadzone;beda;elektrownie;atomowe,82,0,853074.html) To przesądzone: Będą elektrownie atomowe Prezydent podpisał nowelizację ustawy Prawo atomowe.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/11/t74251.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/pawlak;czekamy;na;stress;testy;atomowek,165,0,841893.html) Pawlak: Czekamy na stress testy atomówek Spółki odpowiedzialne za program atomowy przygotowują obecnie dwa warianty technologii budowy elektrowni jądrowych w Polsce.
Tagi: ukraina, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz