Notowania

rosja
10.01.2010 15:05

Awaria w rosyjskiej elektrowni atomowej

W elektrowni zamknięty został jeden z bloków. Przyczyną jest wyciek z generatora pary.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Christopher Peterson/CC/Flickr)

W elektrowni atomowej pod Wołgodońskiem na południu Rosji jeden z bloków został zamknięty z powodu awarii, w celu prac remontowych. Państwowa agencja Rosenergoatom oznajmiła, że poziom promieniowania w rejonie elektrowni pozostaje w normie.

Według Rosenergoatomu remont będzie trwał około czterech dni, a jego główną przyczyną jest wyciek z generatora pary.

Elektrownia rozpoczęła pracę w 2001 roku, jako pierwsza siłownia nuklearna zbudowana w Rosji po katastrofie radzieckiej elektrowni w Czernobylu na Ukrainie. Jak podaje radio Echo Moskwy, należy ona do największych zakładów energetycznych na południu Rosji - zapewnia około 15 proc. rocznie produkcji energii elektrycznej w regionie.

Zakłócenia w pracy wołgodońskiej elektrowni pojawiły się już wcześniej, w grudniu zeszłego roku - przypomina Echo Moskwy.

* [ Łukaszenka zapowiada budowę elektrowni nuklearnej ]( http://news.money.pl/artykul/lukaszenka;zapowiada;budowe;elektrowni;nuklearnej,169,0,571817.html )
* [ Pracę kończy litewska elektrownia w Ignalinie ]( http://news.money.pl/artykul/prace;konczy;litewska;elektrownia;w;ignalinie,15,0,571919.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: rosja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz