Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
tłum. Robert Susło
|

Axel Springer liczy się ze spadkiem zysków

0
Podziel się:

Największy europejski koncern mediów drukowanych chce wzmacniać pozycję w internecie, dlatego liczy się ze spadkiem zysków.

Axel Springer liczy się ze spadkiem zysków
(PAP / DPA)

Największy europejski koncern mediów drukowanych Axel Springer (wydający w Polsce "Fakt" i "Dziennik") chce wzmacniać swoją pozycję w internecie i za granicą, dlatego liczy się ze spadkiem zysków.

W ramach oszczędności zarząd koncernu zadecydował o przeprowadzce flagowego produktu firmy - tabloidu "Bild" - z Hamburga do Berlina. **

_ "Ekspansja ma swoją cenę", powiedział szef zarządu Mathias Döpfner (na zdjęciu) po przedłożeniu wyników kwartalnych koncernu. _ Z powodu dużych kosztów związanych z nowymi przedsięwzięciami, zysk brutto spadł w pierwszym kwartale do 88 mln euro (w roku ubiegłym: 91 mln). Jednocześnie o 24 miliony euro wzrosły obroty koncernu. Przyczyną jest rozkwitająca działalność zagraniczna koncernu oraz nowe inwestycje.

Springer rozbudowuje obecnie swoje medialne imperium w internecie. "Media cyfrowe mają największy priorytet", powiedział Döpfner. W planach koncernu jest jeszcze kilka interesujących projektów oraz nowe inwestycje. Ostatnio Springer nabył portal finansowy Wallstreet-Online oraz szwajcarski portal studencki Amiado.

ZOBACZ TAKŻE:
Axel Springer kupuje portal finansowy Doepfner: Stawiamy na internet Wczoraj zarząd Springera przegłosował jednogłośnie przeprowadzkę redakcji "Bild" i "Bild am Sonntag" z Hamburga do Berlina. "Zdajemy sobie sprawę, że działania wynikające z polityki przedsiębiorstwa oraz z powodów publicystycznych wywołują u dotkniętych nimi pracowników również obawy czy też strach przed dokonującymi się zmianami", napisał Döpfner w liście do pracowników.

Przeprowadzka do stolicy wywołuje wiele emocji. Według danych związku zawodowego Verdi, przed siedzibą wydawnictwa w Hamburgu protestowało wczoraj 400 pracowników. Przeprowadzką dotkniętych jest 700 zatrudnionych.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)