Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Axel Springer potwierdza zainteresowanie Polsatem

0
Podziel się:

Niemiecki koncern medialny Axel Springer potwierdza, że prowadzi rozmowy w sprawie nabycia 25,1 procent udziałów w największej prywatnej polskiej stacji telewizyjnej Polsat.

Niemiecki koncern medialny Axel Springer potwierdza, że prowadzi rozmowy w sprawie nabycia 25,1 procent udziałów w największej prywatnej polskiej stacji telewizyjnej Polsat.

Kupując udziały w Polsacie, Axel Springer umocniłby swoją obecność na polskim rynku, gdzie wydaje już gazety "Fakt" i "Dziennik" oraz tygodnik "Newsweek". W najbliższym czasie ruszyć ma też portal internetowy, który w zamierzeniu ma stać się konkurencją dla już funkcjonujących portali.

Poza Polską Axel Springer obecny jest w 16 krajach europejskich, gdzie wydaje ponad 100 tytułów prasowych. Inwestuje też w multimedia: m.in. ma udziały w stacjach telewizyjnych (ProSieben SAT1), radiowych (np. Radio
_ Szacunkowa cena zakupu udziałów w Polsacie to 250 mln euro. Cena ta może jeszcze wzrosnąć o 50 mln euro, do końca 2008 roku. _Hamburg, Antenne Bayern), studiach telewizyjnych (np. Axel Springer TV, Schwartzkopff TV) czy firmach internetowych.

Polsat nie udziela szczegółowych informacji na temat sprzedaży swoich udziałów. "Prowadzimy rozmowy z kilkoma potencjalnymi inwestorami, jednym z nich jest Axel Springer" - wyjaśniła rzeczniczka stacji Katarzyna Wyszomirska.

Media podają, że wśród pozostałych inwestorów są m.in. RTL Group - część niemieckiego koncernu medialnego Bertelsmann i amerykański News Corporation.

Axel Springer to nie jedyny koncern prasowy, który chce inwestować w telewizję. W tym tygodniu również Agora, wydawca m.in. "Gazety Wyborczej", potwierdziła, że jest zainteresowana poszerzeniem swojego portfela o aktywa telewizyjne.

ZOBACZ TAKŻE:

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)