Notowania

Przejdź na
grupa azoty
07.03.2013 22:45

Azoty Tarnów nagrodzone tytułem "Ambasadora Tarnowa"

Zakłady Azotowe w Tarnowie-Mościcach otrzymały tytuł Ambasadora Tarnowa, przyznawany co roku osobie lub instytucji godnie reprezentującej miasto na arenie międzynarodowej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(azoty.tarnow.pl)

Zakłady Azotowe w Tarnowie-Mościcach otrzymały tytuł _ Ambasadora Tarnowa _, przyznawany co roku osobie lub instytucji godnie reprezentującej miasto na arenie międzynarodowej. Podczas dzisiejszej uroczystości wręczono też nagrody dla dziennikarzy _ Tarnowskie Weny _.

Jak powiedział w laudacji prezydent miasta Ryszard Ścigała, ten honorowy tytuł każdego roku przyznawany jest osobom, a tym razem firmie, której powstanie i funkcjonowanie na zawsze zmieniło historię Tarnowa.

_ - To najważniejsza obecnie firma chemiczna w Polsce, a Tarnów jest obecnie stolica polskiej chemii _ - podkreślił. _ To też najważniejszy partner dla mieszkańców miasta, największy pracodawca, podatnik, mecenas wielu wydarzeń sportowych a także kulturalnych. Wraz ze swoim wzrostem daje impuls i pobudzenie dla przedsiębiorczości w Tarnowie _ - dodał.

Prezes Azotów Tarnów Jerzy Marciniak przypomniał, że spółka produkuje obecnie 9 mln ton nawozów rocznie, jej wartość giełdowa wynosi 5,6 mld zł a połowa produkcji trafia na eksport. _ W połowie jesteśmy ambasadorem w Polsce, w połowie zagranicą. Jesteśmy prawie wszędzie na świecie z marką, która kojarzy się z Tarnowem _ - zaznaczył.

Azoty Tarnów to największa w Polsce firma chemiczna, notowana na GPW, w której Skarb Państwa ma nieco ponad 32 proc. udziałów. Spółka jest w trakcie konsolidacji z Zakładami Azotowymi Puławy, wcześniej przejęła m.in. Zakłady Azotowe w Kędzierzynie-Koźlu oraz Zakłady Chemiczne Police.

Dotychczas tytuł _ Ambasadora Tarnowa _ przyznano dziennikarzowi i pisarzowi Zbigniewowi Święchowi, węgierskiemu dyplomacie Istvanowi Kovacsowi, kosmologowi ks. prof. Michałowi Hellerowi, malarzowi Wilhelmowi Sasnalowi oraz b. ministrowi skarbu państwa Aleksandrowi Gradowi.

Przekazanie wyróżnienia nastąpiło podczas wieczornej gali z okazji 683. rocznicy lokacji miasta. Podczas uroczystości prezydent Ścigała wręczył też _ Tarnowskie Weny _ - nagrody dla dziennikarzy, którzy przyczynili się do wzrostu prestiżu i rozpoznawalności miasta.

Wśród wyróżnionych był dziennikarz Polskiej Agencji Prasowej Rafał Grzyb. Oprócz niego uhonorowano: dziennikarkę Radia Kraków Jolantę Drużyńską, krytyka filmowego Łukasza Maciejewskiego i lokalną telewizję Imav.

Czytaj więcej w Money.pl
Spółka z grupy Azoty Tarnów ma nowego prezesa Rada nadzorcza ZAK z grupy Azoty Tarnów powierzyła funkcję prezesa Adamowi Leszkiewiczowi w miejsce Jerzego Marciniaka, który złożył rezygnację z tej funkcji.
Zielone światło na utworzenie spółki. PGNiG i... PGNiG Termika obejmie 80 proc. udziałów, a ZAK 20 proc. w spółce Elektrociepłownia Kędzierzyn.
Przejęcia branżowe. Na to nie zgodzi się rząd W przypadku obu firm skuteczność wezwania uzależniona jest od tego, co zrobi skarb państwa.
Tagi: grupa azoty, azoty tarnów, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz