Notowania

handel
27.07.2018 10:57

Bakterie w wodzie źródlanej. Firma wstrzymuje produkcję

W czwartek Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o wykryciu bakterii z grupy coli w wodach Józefowiance i Świętokrzyskiej, a w piątek ich producent zdecydował o całkowitym wstrzymaniu produkcji. Decyzja dotyczy wody niegazowanej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(mat. prasowe)
Problem dotyczy wody niegazowanej, wodę gazowaną wciąż będzie można nabyć w sklepach

W czwartek Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o wykryciu bakterii z grupy coli w wodach Józefowiance i Świętokrzyskiej, a w piątek ich producent zdecydował o całkowitym wstrzymaniu produkcji. Decyzja dotyczy wody niegazowanej i obowiązuje "do odwołania".

W wodzie źródlanej niegazowanej Józefowianka 1,5 l i 0,5 l oraz w wodzie źródlanej niegazowanej Świętokrzyska 1,5 l i 0,5 l stwierdzono obecność bakterii z grupy coli. Wody nie należy spożywać. Producent zdecydował o wycofaniu feralnych partii - informowała w czwartek Wirtualna Polska.

W piątek głos zabrał zarząd producenta, spółki Drink Food. Firma podjęła bardzo stanowcze kroki, bo oprócz wycofania partii, z której pochodziły próbki z bakteriami, zdecydowała o całkowitym wstrzymaniu produkcji wody niegazowanej.

"Decyzja ta podyktowana jest przede wszystkim troską o bezpieczeństwo konsumentów i zapewnienie najwyższej jakości oferowanych produktów" - czytamy w komunikacie.

Zobacz także: Ruch w Green Caffe Nero po sytuacji z zatruciami nie spadł aż tak bardzo. "Mniej więcej o 5, 6 proc."

Skąd aż tak drastyczna decyzja, aby do odwołania wstrzymać produkcję? Jak poinformowali money.pl przedstawiciele firmy, to odpowiedź na kryzys wizerunkowy, a wzory mają pochodzić z zagranicy. Zarząd spółki chce dać klientom pewność, że w żadnym sklepie nie trafią na produkt, który mógłby wzbudzać chociaż cień podejrzeń.

Jak dowiedział się money.pl, cała produkcja nastawiona jest teraz na wodę gazowaną. Jednocześnie przedstawiciele firmy podkreślają, że w żadnych innych próbkach, poza wskazanymi przez Sanepid, nie wykryto obecności bakterii.

"Pragniemy podkreślić, iż działania Drink Food Sp. z o.o. podjęte zostały znacznie wcześniej - przed pojawieniem się komunikatu GIS (23.07.2018). Na początku lipca, niezwłocznie -po wewnętrznej kontroli jakości producenta - wstrzymano dostawę pierwszej partii wody niegazowanej o numerach 51264. Należy podkreślić, że badania produktów realizowane zgodnie z procedurami nie wskazywały na nieprawidłowości. Mając na uwadze troskę o bezpieczeństwo konsumentów firma podjęła decyzję o przeprowadzeniu akcji informacyjnej wśród dużych sieci handlowych, wstrzymując i wycofując wodę niegazowaną w butelkach o pojemności 0,5 L i 1,5 L ze sklepów" - czytamy dodatkowo w komunikacie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: handel, woda, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
28-07-2018

izaa mowia pij jedz polskie

27-07-2018

AskaCiekawostka jest taka ,ze gdyby byla to woda zrodlana to nie bylo by zadnej coli. A ze jest to woda junga z wodociunga to i bakterie sa ot i cała … Czytaj całość

28-07-2018

wodasciema z ta woda dobra .kranowa

Rozwiń komentarze (7)