Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Bakterie coli w miejskim wodociągu

0
Podziel się

Woda nie nadaje się do picia i celów gospodarczych. Problem dotyka ok. 14 tys. osób.

Bakterie coli w miejskim wodociągu
(ffolas/iStockphoto)
bErSBrDp

Woda z publicznego wodociągu w Drezdenku (Lubuskie) nie nadaje się do picia i celów gospodarczych. Sanepid stwierdził w niej obecność bakterii. Problem dotyka ok. 14 tys. osób.

Komunikat w tej sprawie wydał dyrektor Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. w Drezdenku. W załączonej do decyzji Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Drezdenku napisano, że bakterie z grupy coli zostały wykryte w próbkach pobranych 2 września br.

Za pośrednictwem wodociągu publicznego woda trafia do mieszkańców Drezdenka oraz miejscowości: Klesno, Kosin, Niegosław, Lipno, Osów, Trzebicz Nowy, Trzebicz, Trzebicz Młyn, Gościm i Bagniewo.

bErSBrDr

Sanepid nakazał natychmiastowe powiadomienie o skażeniu wody mieszkańców i podjęcie działań związanych z dezynfekcją sieci wodociągowej.

Ponadto, do czasu uzyskania pozytywnych wyników badań w zakresie jakości wody, jej dostawca został zobowiązany do zapewnienia konsumentom wody do picia.

PGKiM poinformował, że mieszkańcy Drezdenka będą mogli zaopatrywać się w wodę od godz. 9 do 17 w kilku punktach miasta. W pozostałych miejscowościach punkty i godziny wydawania wody zostaną ustalone z sołtysami.

Czytaj więcej w Money.pl
Zbiorowe zatrucie w szpitalu. Nie żyje 86-latka Objawy żołądkowo-jelitowe wystąpiły po zjedzeniu posiłku u 36 podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Olsztynie i 51 pacjentów szpitala w Dobrym Mieście.
Sanepid przejął dziesiątki tysięcy litrów oliwy Zarekwirowany towar był w większości przypadków wprowadzany na rynek w sposób nielegalny lub został zafałszowany przez producenta.
Radioaktywny wyciek w Fukushimie - 300 ton Woda emitowała promieniowanie równe 100 milisiwertom na godzinę - oświadczył rzecznik TEPCO. To limit skumulowanej pięcioletniej dawki dla pracowników japońskich elektrowni atomowych.
bErSBrDS
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)