Notowania

emerytuty
30.12.2010 12:08

Balcerowicz broni OFE i atakuje rząd

Były szef NBP uważa, że rząd powinien ciąć wydatki, a nie oszczędzać kosztem emerytów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Krzysztof Białoskórski/orka.sejm.gov.pl)

*Leszek Balcerowicz uważa, że rząd powinien raczej ciąć wydatki i dbać o rozwój gospodarki, niż szukać pieniędzy w Otwartych Funduszach Emerytalnych. Rząd ma dziś podjąć decyzję dotyczącą reformy emerytalnej i OFE. *

Były minister finansów i prezes NBP podkreślił, że wprowadzanie reform nie powinno polegać na niszczeniu reform wcześniejszych.

POSŁUCHAJ PROF. LESZKA BALCEROWICZA:

Według pojawiających się informacji, są trzy pomysły na zmianę funkcjonowania OFE. Zmniejszenia składki przekazywanej do OFE, jej zawieszenia lub zastąpienia obligacjami emerytalnymi chcą minister pracy Jolanta Fedak i szef resortu finansów Jacek Rostowski.

Szef zespołu doradców premiera minister Michał Boni mówił o przekazywaniu 2,3 procent składki w obligacjach emerytalnych, zaś Rada Gospodarcza przy Premierze proponuje trwałe zmniejszenie składki przekazywanej do OFE z obecnych 7,3 procent do około 3 procent.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/210/t94162.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/los;ofe;juz;przesadzony,206,0,741582.html) Los OFE już przesądzony? Rada Gospodarcza doradziła premierowi, by zmniejszył wpływy do OFE z 7,3 do 3 procent. Resztę dostanie ZUS.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/180/t86452.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/fedak;mozemy;przyciac;skladki;do;ofe,13,0,744717.html) Fedak: Możemy przyciąć składki do OFE Do dalej z naszymi oszczędnościami na jesień życia? Rząd ma ogłosić jutro.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/90/t21338.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/eksperci;gus;wzywaja;do;likwidacji;ofe,254,0,737278.html) Eksperci GUS wzywają do likwidacji OFE Ich zdaniem przekazywanie składek do funduszy pogrąża budżet i szkodzi gospodarce.
Tagi: emerytuty, emerytury, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, porady, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz