Notowania

leszek balcerowicz
13.05.2009 08:05

Balcerowicz: Kryzys nie może przerwać prywatyzacji

Na tle innych krajów stan polskiej gospodarki jest najlepszy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Stefan Kraszewski)

Były prezes NBPLeszek Balcerowiczpowiedział, że w porównaniu z innymi państwami, objętymi kryzysem, stan polskiej gospodarki jest stosunkowo najlepszy.

Gość Sygnałów Dnia nawiązał do prognoz Komisji Europejskiej, dotyczących recesji w naszym kraju. Komisja ma dziś zdecydować o rozpoczęciu przeciwko Polsce postępowania w związku z nadmiernym deficytem finansów publicznych. Bruksela opublikuje raport stwierdzający u nas przekroczenie dozwolonego, 3-procentowego limitu.
Gość Sygnałów Dnia podkreślił, że choć kryzys nas nie ominął skala spowolnienia gospodarki w Polsce jest mniejsza, niż w innych krajach.

Profesor Balcerowicz jest zdania, że mimo kryzysu warto przyspieszyć proces prywatyzacji.

Według danych, Komisji Europejskiej, które zostaną dziś opublikowane w Brukseli, deficyt finansów publicznych wyniesie w Polsce 6,6% produktu krajowego brutto, natomiast w przyszłym roku ma przekroczyć 7% PKB.

Otwarcie procedury nadmiernego deficytu oznacza, że Komisja wyznaczy Polsce czas na poprawę sytuacji i zmniejszenie dziury budżetowej.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: leszek balcerowicz, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz