Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Andrzej Duda
09.06.2016 12:02

Baltic Pipe. Prezydent Duda: studium wykonalności do końca roku

Prezydent powiedział, że Polska i Dania rozpoczęły intensywny dialog dotyczący nowej infrastruktury sektora energetycznego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Mateusz Jagielski/East News)

- Oczekujemy, że studium wykonalności dotyczące projektu Baltic Pipe zostanie przedstawione do końca bieżącego roku - powiedział prezydent Andrzej Duda w czwartek w Kopenhadze na otwarciu Polsko-Duńskiego Forum Biznesu.

Prezydent powiedział, że Polska i Dania rozpoczęły intensywny dialog dotyczący nowej infrastruktury sektora energetycznego. Podkreślił, że gazociąg łączący szelf norweski z duńskim wybrzeżem, duński system przesyłu, a także Baltic Pipe były tematem rozmów premiera Danii Larsa Lokke Rasmussena w Warszawie kilka tygodni temu.

- Oczekujemy, że studium wykonalności zostanie przedstawione do końca tego roku - powiedział Andrzej Duda.

W forum biznesu w Gmachu Starej Giełdy w Kopenhadze biorą udział polscy i duńscy przedsiębiorcy. Spotkania podzielone są na bloki tematyczne: infrastruktura gazowa, energia, zdrowie, rolnictwo.

Późnym popołudniem para prezydencka weźmie udział w obiedzie kończącym Polsko-Duńskie Forum Biznesu.

Tagi: Andrzej Duda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
09-06-2016

Expert od NietzschegoZakończenie finansowanie przez Polaków gospodarki rosyjskiej zaczyna się materializować. A jeszcze niedawno wydawało się że to mrzonka. Mierzenie sił … Czytaj całość

09-06-2016

arbecikBrawo

Rozwiń komentarze (2)