Notowania

upadłości firm
03.06.2014 13:46

Bankructwa firm. Coraz więcej upadłości w maju

W zeszłym miesiącu kłopoty miały głównie przedsiębiorstwa produkcyjne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Włodzimierz Wasyluk/Reporter)

Od początku roku do końca maja upadło mniej firm niż w ubiegłym roku o tej samej porze - 342 w porównaniu z 398. Natomiast jeśli weźmiemy pod uwagę tylko poprzedni miesiąc to liczba ta jest większa - 79 do 70 - wynika z danych Euler Hermes Collections.

W maju kłopoty miały głównie przedsiębiorstwa produkcyjne, ale i tak jak do tej pory, budowlane - mówi jeden z autorów raportu Grzegorz Błachnio.

- _ Są to różne firmy produkcyjne, ale tylko częściowo związane z rynkiem budowlanym. Po części także z rynkiem spożywczym i konsumenckim, bo są to firmy produkujące żywność i opakowania. Ale w dużej mierze są to firmy wytwarzające dobra inwestycyjne _- tłumaczy ekspert.

W dalszym ciągu mapa bankructw przedsiębiorstw w naszym kraju jest bardzo zróżnicowana. W poprzednim miesiącu jedne z najlepszych wyników pod tym względem miał Dolny Śląsk, gdzie upadłości było mniej niż przed rokiem.

- _ Jednak trzeba zaznaczyć, że jest ich już niewiele mniej, niż w ubiegłym roku. Widzimy tutaj efekt upadłości firm produkcyjnym. Aż cztery firmy produkcyjne upadły w maju na Dolnym Śląsku. Stąd ta różnica nie jest tak duża, jak w poprzednich miesiącach _- dodaje Błachnio.

W maju wciąż większa niż przed rokiem była liczba upadłości na wybrzeżu. Dużo zanotowano w Wielkopolsce i na Lubelszczyźnie.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: upadłości firm, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz