Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Barack Obama ma za sobą najgorszy rok prezydentury

0
Podziel się:

Prezydent USA najbardziej krytykowany jest za ustawę o powszechnym dostępie do służby zdrowia.

Barack Obama ma za sobą najgorszy rok prezydentury
(AP/FOTOLINK/East News)

Komentatorzy są zgodni, że to był najgorszy rok Baracka Obamy, od objęcia prezydentury. Według sondażu Washington Post w grudniu jego politykę popierało tylko 43 procent Amerykanów. Dwanaście miesięcy temu była ich ponad połowa.

W styczniu Brack Obama został zaprzysiężony na drugą kadencję.Wówczas w specjalnym przemówieniu powiedział: - _ Razem możemy dokonać wiele, stworzyć świetnie funkcjonującą gospodarkę, budować nasz kraj. Nasze możliwości są nieogranoczone _.

Niestety kolejne miesiące pokazały, że realizacja planów nie wychodzi Obamie najlepiej.
Prezydent najbardziej krytykowany jest za ustawę o powszechnym dostępie do służby zdrowia. Specjalnie stworzona do zakupu ubezpieczeń strona internetowa nie działała poprawnie. Później okazało się, że kilka milionów Amerykanów zamast płacić mniej, według nowych przepisów zapłaci więcej.

Na arenie międzynarodowej administrację Obamy skompromitowały afery podsłuchowe. Szpiegowana była sama sama kanclerz Niemiec Angela Merkel. Świat ze zdziwieniem obserwował również niezdecydowanie postępowanie Obamy wobec Syrii. Wybuchła również afera związana z urzędem podatkowym, który miał nękać przeciwników politycznych demokratów.

Czytaj więcej w Money.pl
Senat USA odkłada głosowanie w sprawie Syrii Lider demokratycznej większości w Senacie Harry Reid wycofał poparcie dla planowanego głosowania nad rezolucją o operacji w Syrii.
Barackowi Obamie grozi polityczna klęska? -_ Głosowanie w sprawie interwencji w Syrii będzie wielkim testem dla Baracka Obamy _- uważa Janusz Reiter z Centrum Stosunków Międzynarodowych.
Biały Dom wie, kto stoi za atakiem w Syrii Mimo to coraz więcej deputowanych chce głosowania rezolucji przed ewentualną interwencją USA.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)