Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Barack Obama o sytuacji w Egipcie: Nie opowiadamy się po żadnej ze stron

0
Podziel się:

Amerykański prezydent potępił atakowanie sił bezpieczeństwa i podpalanie kościołów.

Barack Obama o sytuacji w Egipcie: Nie opowiadamy się po żadnej ze stron
(PAP/EPA)
bEUBKVZx

Stany Zjednoczone ostro potępiają działania egipskiego rządu tymczasowego. Podczas krwawej likwidacji obozowisk demonstrantów w Kairze zginęło wczoraj 525 osób, a kilka tysięcy zostało rannych.
Barack Obama oświadczył, że Stany Zjednoczone nie godzą się na kroki, które podjął wczoraj egipski rząd tymczasowy i siły bezpieczeństwa. Amerykański prezydent podkreślił, że egipski rząd poniesie konsekwencje wczorajszych wydarzeń. _ Rano powiadomiliśmy egipski rząd, że odwołujemy wspólne ćwiczenia wojskowe, odbywające się dwa razy w roku. Były one zaplanowane na następny miesiąc _ - powiedział Obama. Wezwał również do zaprzestania używania siły przeciwko protestującym, zaapelował też do demonstrantów o pokojowe manifestacje.

Amerykański prezydent potępił atakowanie sił bezpieczeństwa i podpalanie kościołów.
Barack Obama zaznaczył, że Stany Zjednoczone nie opowiadają się za żadną stroną konfliktu w Egipcie. _ Wiem, że to kuszące w Egipcie, by obwiniać Stany Zjednoczone, Zachód czy inne państwa za to, co poszło źle _ - powiedział Obama. _ Byliśmy obwiniani przez drugą stronę za wspieranie prezydenta Mohammeda Mursiego. Tego typu podejście nie pomoże Egipcjanom, by żyli w przyszłości, na jaką zasługują _ - deklarował amerykański prezydent.

Zaniepokojona starciami w Egipcie jest Europa, która apeluje o natychmiastowe zaprzestanie rozlewu krwi. Francja, Niemcy i Wielka Brytania wezwały ambasadorów Egiptu w swoich krajach, aby przekazać im zaniepokojenie eskalacją przemocy. Prezydent Francois Hollande zaapelował o natychmiastowe zniesienie stanu wyjątkowego. Potępił też w ostrych słowach krwawą przemoc, do której doszło w Egipcie, i wezwał do niezwłocznego zaprzestania represji.

bEUBKVZz
Czytaj więcej w Money.pl
Obama zadba o bezpieczeńswto Amerykanów Do antyamerykańskich wystąpień doszło dziś w Jemenie, Egipcie, Iranie, Bangladeszu, Iraku i w Strefie Gazy.
Turyści bezpieczni w Egipcie. Kiedy wrócą? Biuro zapewnia, że koncentruje się teraz na zorganizowaniu możliwie szybkiego powrotu do Polski. Wylot do kraju jest wstępnie planowany na najbliższy weekend. Biuro zapewnia, że do wtorku wszyscy wrócą do Polski.
Ashton chce zniesienia stanu wyjątkowego Szefowa unijnej dyplomacji w komunikacie potępiła przemoc, która wybuchła w Kairze i całym Egipcie i która - jak oświadczyła - _ sprawiła, że kraj zmierza ku niepewnej przyszłości. _
bEUBKWaa
KOMENTARZE
(0)