Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Bartoszewski: doktorat honoris causa Uniwersytetu Warszawskiego

0
Podziel się:

Profesor Władysław Bartoszewski otrzymał doktorat honoris causa Uniwersytetu Warszawskiego. Uroczystość odbyła się w sali Auditorium Maximum Uniwerstytetu w obecności znanych postaci życia naukowego i politycznego Polski oraz korpusu dyplomatycznego.

"Bardzo lubię okazje, które trafiają się raz w życiu, a doktorat honoris causa danej uczelni jest właśnie taką okazją" - powiedział profesor Władysław Bartoszewski. Przypomniał również, że pierwszy honorowy doktorat otrzymał w Londynie w 1981 roku od Uniwersytetu Polskiego na obczyźnie.
Promotor doktora honoris causa Uniwersytetu Warszawskiego, profesor Włodzimierz Borodziej, przypomniał bogaty życiorys profesora Bartoszewskiego. Zaznaczył, że bibliografia publikacji historycznych jego autorstwa liczy około 1200 pozycji. Podkreślił także znaczną rolę, jaką profesor Bartoszewski odegrał w budowaniu stosunków polsko-żydowskich i polsko-niemieckich.
W trakcie uroczystości profesor Władysław Barotszewski wygłosił wykład pod tytułem: "Etos polskiego państwa podziemnego w latach 1939-1945".

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)