Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
bcc
30.03.2009 17:57

BCC przeciwne antykorupcyjnej ustawie Pitery

Goliszewski: Trzeba likwidować bariery w gospodarce.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Kula)

Eksperci Business Centre Club proponują systemowe zwalczanie korupcji i nepotyzmu. Sprzeciwiają się także wejściu w życie ustawy Prawo antykorupcyjne, opracowanej przez minister do spraw walki z korupcją Julię Piterę.

Prezes BCC Marek Goliszewski powiedział, że podgrzewanie atmosfery podejrzeń o nepotyzm wicepremiera Waldemara Pawlaka i senatora Tomasza Misiaka nie rozwiąże tego problemu:

Zdaniem Marka Goliszewskiego korupcja w Polsce skończy się wtedy, gdy urzędnik i obywatel będą zarabiali godziwe pieniądze. Żeby tak się stało, Goliszewski radzi, by zlikwidować bariery w gospodarce:

Eksperci BCC skrytykowali także projekt ustawy Prawo antykorupcyjne. Przewodniczący Rady Głównej BCC Maciej Grelowski powiedział, że celem tej ustawy nie jest zapobieganie korupcji. Dodał, że _ tak absurdalnej ustawy jeszcze nie widział _. Zarzucił projektowi, że stara się poddać regulacji wszystkie grupy interesów zagrożone korupcją:

Ustawa Prawo antykorupcyjne zakłada między innymi obowiązek ujawniania funkcji publicznych sprawowanych po 1989 roku oraz składania oświadczeń majątkowych przez posłów, senatorów i pracowników administracji rządowej. Według projektu Julii Pitery, członkowie rodzin osób publicznych mogą być inwigilowani.
Eksperci BCC wyrazili nadzieję, że parlament odrzuci tę ustawę.

Tagi: bcc, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz