Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie

PILNE. GUS podał najnowsze dane o bezrobociu
PILNE. GUS podał najnowsze dane o bezrobociu

Gwarancje wsparcia dla rodzin i wieku emerytalnego w konstytucji? Tego chce Szydło

Gwarancje wsparcia dla rodzin i wieku emerytalnego w konstytucji? Tego chce Szydło

Fot. Andrzej Hulimka/REPORTER

Gwarancje wsparcia dla rodzin i gwarancje wieku emerytalnego chciałaby zapisać w konstytucji premier Beata Szydło. W sobotnim wywiadzie dla "Super Expressu" szefowa rządu powiedziała, że PiS stawia sobie za cel, by 2019 r. mieć większość konstytucyjną.

Na pytanie w jakim kierunku trzeba zmieniać polską konstytucję Szydło powiedziała, że propozycja prezydenta skonkretyzuje się w najbliższym czasie. - Wtedy będzie można coś więcej na ten temat powiedzieć. Niemniej, żeby zmienić konstytucję, trzeba mieć taką możliwość. To znaczy trzeba mieć większość konstytucyjną i to jest cel, który musimy sobie postawić jako obóz polityczny, by w 2019 r. taką większość mieć - odpowiedziała.

Dodała, że dostrzega obszary, w których ustawa zasadnicza wymaga korekty. - Każdy polityk zdaje sobie sprawę, że istnieją kwestie, które trzeba doprecyzować. Osobiście chciałabym, aby zapisać w konstytucji gwarancje wsparcia dla rodzin czy też gwarancje wieku emerytalnego - czyli tych projektów, które wprowadziliśmy w życie, a które PO po dojściu do władzy zlikwiduje - mówi premier.

Zapytana o rekonstrukcję rządu Szydło powiedziała, że w tej chwili nie ma takiej potrzeby.

PAP
Czytaj także
Polecane galerie
pat 16
2017-07-21 07:46
Kobieto ! zacznij wreszcie realnie oceniać rzeczywistość , a pleść jakieś mrzonki !!!
Antyidiota
2017-07-01 10:33
W konstytucji mozna nawet zapisac ze Ziemia jest plaska a Kopernk byla kobieta
Po tym co zrobila PIS banda konstytucja ma wartosc papieru toaletowego
Mariola
2017-05-23 14:40
Czyli bla bla bla . Czy oni popili jakiego kumysu czy formaldehydu ? Albo pierwsze przykazanie pryncypała: gadać,gadać bez sensu aby nikt nic z tego nie rozumiał ,aby to można interpretować na sto sposobów . Ciemnota i tak nie zrozumie a inni zapomną lub im się kabelki nerwowe w mózgach poplątają. Typowa biurokratyczna bezsensowna paplanina .
Pokaż wszystkie komentarze (119)