Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Bartosz Wawryszuk
|

Gwarancje wsparcia dla rodzin i wieku emerytalnego w konstytucji? Tego chce Szydło

119
Podziel się:

- Osobiście chciałabym, aby zapisać w konstytucji gwarancje wsparcia dla rodzin czy też gwarancje wieku emerytalnego - czyli tych projektów, które wprowadziliśmy w życie, a które PO po dojściu do władzy zlikwiduje - mówi premier.

Gwarancje wsparcia dla rodzin i wieku emerytalnego w konstytucji? Tego chce Szydło
(Andrzej Hulimka/REPORTER)

Gwarancje wsparcia dla rodzin i gwarancje wieku emerytalnego chciałaby zapisać w konstytucji premier Beata Szydło. W sobotnim wywiadzie dla "Super Expressu" szefowa rządu powiedziała, że PiS stawia sobie za cel, by 2019 r. mieć większość konstytucyjną.

Na pytanie w jakim kierunku trzeba zmieniać polską konstytucję Szydło powiedziała, że propozycja prezydenta skonkretyzuje się w najbliższym czasie. - Wtedy będzie można coś więcej na ten temat powiedzieć. Niemniej, żeby zmienić konstytucję, trzeba mieć taką możliwość. To znaczy trzeba mieć większość konstytucyjną i to jest cel, który musimy sobie postawić jako obóz polityczny, by w 2019 r. taką większość mieć - odpowiedziała.

Dodała, że dostrzega obszary, w których ustawa zasadnicza wymaga korekty. - Każdy polityk zdaje sobie sprawę, że istnieją kwestie, które trzeba doprecyzować. Osobiście chciałabym, aby zapisać w konstytucji gwarancje wsparcia dla rodzin czy też gwarancje wieku emerytalnego - czyli tych projektów, które wprowadziliśmy w życie, a które PO po dojściu do władzy zlikwiduje - mówi premier.

Zapytana o rekonstrukcję rządu Szydło powiedziała, że w tej chwili nie ma takiej potrzeby.

emerytury
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(119)
pat 16
7 lat temu
Kobieto ! zacznij wreszcie realnie oceniać rzeczywistość , a pleść jakieś mrzonki !!!
Antyidiota
7 lat temu
W konstytucji mozna nawet zapisac ze Ziemia jest plaska a Kopernk byla kobieta Po tym co zrobila PIS banda konstytucja ma wartosc papieru toaletowego
Mariola
7 lat temu
Czyli bla bla bla . Czy oni popili jakiego kumysu czy formaldehydu ? Albo pierwsze przykazanie pryncypała: gadać,gadać bez sensu aby nikt nic z tego nie rozumiał ,aby to można interpretować na sto sposobów . Ciemnota i tak nie zrozumie a inni zapomną lub im się kabelki nerwowe w mózgach poplątają. Typowa biurokratyczna bezsensowna paplanina .
ZK590
7 lat temu
co na to Wałęsa, który tak dumnie prowadził robotników w świetlaną przyszłość ? czy konstytucja im cokolwiek gwarantuje ?
dryl
7 lat temu
wsadż sobie w tyłek te wasze obiecanki kłamczuchy i złodzieje
...
Następna strona