Notowania

zmiany w ofe
04.07.2016 08:57

Będą kolejne zmiany w OFE. Bo "nie pracują na rozwój naszego kraju"

Zdaniem Jacka Sasina z PiS, pieniądze Polaków, które są w OFE, nie pracują na rozwój naszego kraju. Polityk odniósł się w radiowej Trójce do propozycji Jarosława Kaczyńskiego dotyczącej wykorzystania pieniędzy leżących w OFE.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Maciej Luczniewski/REPORTER)

Szef sejmowej komisji finansów dodał, że zapowiadane przez Prawo i Sprawiedliwość zmiany wpisują się w tzw. plan Morawieckiego. Dopiero w najbliższym czasie będą prezentowane założenia bardziej już konkretnego planu Morawieckiego.

- Plan ten zakłada uruchomienie krajowych środków finansowych, które leżą i nie pracują albo nie pracują odpowiednio ciężko. Cały czas jest aktualny plan bilion na inwestycje. Ten bilion to różnego rodzaju środki. Wszystkie fundusze, które są w rękach publicznych, powinny być użyte do realizacji tego programu. Jednymi z tych środków są właśnie pieniądze z OFE - mówił poseł Sasin.
W sobotę, tuż przed zakończeniem obrad V kongresu PiS, Jarosław Kaczyński przedstawił delegatom pomysł na wykorzystanie 140 miliardów złotych, które jeszcze zostały w OFE. Nazwał to prezentem dla społeczeństwa.

Tagi: zmiany w ofe, emerytury, wiadomości, gospodarka, porady, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
04-07-2016

adkradną w biały dzień oszczędności milionów Polaków.

04-07-2016

keksspecjalista od wszystkiego następny... o cenią ropy, ofe, katastrofie smoleńskiej, polityce socjalnej i aborcji... wszystkie rozumy … Czytaj całość

04-07-2016

teedgdyby nie polityka pracowali by jako ciecie

Rozwiń komentarze (8)