Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Będą kolejne zmiany w OFE. Bo "nie pracują na rozwój naszego kraju"

8
Podziel się:

Zdaniem Jacka Sasina z PiS, pieniądze Polaków, które są w OFE, nie pracują na rozwój naszego kraju. Polityk odniósł się w radiowej Trójce do propozycji Jarosława Kaczyńskiego dotyczącej wykorzystania pieniędzy leżących w OFE.

Będą kolejne zmiany w OFE. Bo "nie pracują na rozwój naszego kraju"
(Maciej Luczniewski/REPORTER)

Szef sejmowej komisji finansów dodał, że zapowiadane przez Prawo i Sprawiedliwość zmiany wpisują się w tzw. plan Morawieckiego. Dopiero w najbliższym czasie będą prezentowane założenia bardziej już konkretnego planu Morawieckiego.

- Plan ten zakłada uruchomienie krajowych środków finansowych, które leżą i nie pracują albo nie pracują odpowiednio ciężko. Cały czas jest aktualny plan bilion na inwestycje. Ten bilion to różnego rodzaju środki. Wszystkie fundusze, które są w rękach publicznych, powinny być użyte do realizacji tego programu. Jednymi z tych środków są właśnie pieniądze z OFE - mówił poseł Sasin.
W sobotę, tuż przed zakończeniem obrad V kongresu PiS, Jarosław Kaczyński przedstawił delegatom pomysł na wykorzystanie 140 miliardów złotych, które jeszcze zostały w OFE. Nazwał to prezentem dla społeczeństwa.

emerytury
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(8)
Wyborca
6 lat temu
Pierdzicie i Sracie i tak mnie okradacie. Jestem dla was tylko mięsem armatnim i kiełbasą wyborczą.
Mg
6 lat temu
Żeby mieć plan to trzeba być przynajmniej prof. Morawieckim, a takie plany o których tu mowa to miał duński kasiarz Olsen.
ad
6 lat temu
kradną w biały dzień oszczędności milionów Polaków.
guruguru
6 lat temu
nie...nie planują nacjonalizacji OFE, nie ..... oni je zlikwidują , wstrętnych banksterów jednych :-).... i po raz kolejny ukradną pieniądze ludzią. szajs, jeden wielki szajs i kłamstwa maluczkich polityków.
urgiel
6 lat temu
Ale morda. I nie odpowiedział za organizację wypadku Smoleńskiego. Inteligencja aż bije z tej "twarzy".