Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Będzie nowa autostrada. Kolejna obietnica premiera

308
Podziel się

Znajdą się pieniądze i powstanie nowa autostrada. W najgorszym razie stara zostanie poszerzona. To obietnica premiera Mateusza Morawieckiego po wizycie na Dolnym Śląsku. Chodzi o odcinek od Legnicy, przez Wrocław, do granicy.

Premier o nowych projektach przed wyborami samorządowymi
Premier o nowych projektach przed wyborami samorządowymi (Krzysztof Kaniewski / EastNews)
bDzeiCPV

Znajdą się pieniądze i powstanie nowa autostrada. W najgorszym razie stara zostanie poszerzona. To obietnica premiera Mateusza Morawieckiego po wizycie na Dolnym Śląsku. Chodzi o odcinek od Legnicy do Wrocławia.

- Przeznaczymy dodatkowe kwoty na poszerzenie lub budowę nowej autostrady, dodatkowej – mówił w stolicy Dolnego Śląska premier Mateusz Morawiecki, na konwencji regionalnej Prawa i Sprawiedliwości. Podczas której słowo „wielkie” przewijało się wielokrotnie.

Morawiecki podkreślił, że chce mówić "o wielkich inwestycjach”, które rząd PiS nie tylko deklaruje, ale już wdraża dla Dolnego Śląska – informuje „Puls Biznesu”.

bDzeiCPX

- Wszyscy mieszkańcy Dolnego Śląską wiedzą jak zakorkowana jest A4. Jaka to jest bolączka od Legnicy do Wrocławia i dalej na wschód, ale również od samej granicy autostrada się korkuje – wylicza premier. Jak dodaje, z pomocą przyjdzie „wielki program uszczelniania podatków”. To z tych pieniędzy zostaną sfinansowane nowe inwestycje drogowe.

To nie koniec obietnic dla regionu. Premier zapowiedział wsparcie dla projektu nowoczesnej, sprawnej i szybkiej komunikacji. To propozycja kandydatki PiS na prezydenta Wrocławia - Mirosławy Stachowiak-Różeckiej. Morawiecki zaznaczył, że to jest logicznie zbudowany plan dla mieszkańców Wrocławia i całej wrocławskiej aglomeracji.

Premier nie ominął też Odry. Stwierdził, że jest obecnie niewykorzystaną rzeką.

bDzeiCQd

- Chcemy ją przywrócić miastu i chcemy ją przywrócić gospodarce polskiej – stwierdził. I zapowiedział budowę progów wodnych w Ścinawie i Lubiążu. Dodał, że dzięki temu zarówno Opolszczyzna, jak i Dolny Śląsk nie będą musiały się obawiać powodzi.

Zobacz także: Zobacz też: "Premier aż się złapał za głowę". Kwieciński ws. mostu w Obornikach Śląskich

Premier mówił również o programie zdrowotnym dla Dolnego Śląska.

bDzeiCQe

- Przebudowa dwóch wielkich programów - kardiologicznego i onkologicznego - zaczyna się tutaj, na Dolnym Śląsku. Nowoczesna służba zdrowia z przeznaczonymi dodatkowymi środkami i całą przebudową architektury, struktur, ale również sprzętem medycznym, lekarzami, specjalistami - to już wkrótce państwo zobaczycie – zapewnia Morawiecki.

Zdaniem premiera, potrzebna jest do tego dobra współpraca rządu i samorządu. Morawiecki poruszył również temat skomercjalizowanych samorządowych jednostek medycznych i szpitali. Tu jako przykład podał Białogard.

- One po paru latach raptem bankrutowały, wyłączały z leczenia całe oddziały i wyrządziły wielkie szkody dla mieszkańców. To jest droga, którą kroczą nasi oponenci polityczni, to jest coś, co próbują zrobić. Sprywatyzować samorządy – podsumował premier Mateusz Morawiecki.

bDzeiCQf

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

bDzeiCQy
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(308)
Łajdactwo
2 lata temu
Zaczynam się tego pana bać!!!! Chyba oto chodzi, żeby siedzieć cicho i pracować jak niewolnik na fanaberie tej władzy.
filip
2 lata temu
Żaden rząd nie naobiecywał tyle ile oferuje rząd pisu. Już mamy lotnisko , metro pod Świną, prekopaną mierzeję, Autostrady itp. dnia by zabrakło na wyliczanie .Polakom miało być lepiej a niestety jest ale gorzej.
Prawda w oczy...
2 lata temu
Przestań Morawiecki pieprzyć bo ludzie się z tego już tylko śmieją. Koparkę, która rozpoczęła roboty przy przekopie Mierzei już dawno zżarła rdza a wykopany dołek metr na metr pokryły wrzosy.Kończycie z mozołem rozpoczęte przez poprzedników inwestycje ale swoich inwestycji brak. Gdzie te obiecane polskie fabryki? Gdzie te obiecane polskie pojazdy? Gdzie te polskie innowację? I tak bez końca. Trzy lata przeżeracie pieniądze podatników a jedyne co wam się w 100%-ach udało, to załatwienie roboty swoim rodzinom oraz swoim kolesiom.
bDzeiCQz
Diana
2 lata temu
Niech określi ile zaprojektowali i zbudowali dróg przez 4 lata a chwalą się tym co rozpoczęli poprzednicy
ZE
2 lata temu
"- Chcemy ją przywrócić miastu i chcemy ją przywrócić gospodarce polskiej – stwierdził. I zapowiedział budowę progów wodnych w Ścinawie i Lubiążu. Dodał, że dzięki temu zarówno Opolszczyzna, jak i Dolny Śląsk nie będą musiały się obawiać powodzi." Coś się młodemu Morawieckiemu pomyliło - stopnie wodne w Ścinawie i Lubiążu mają poprawić warunki ŻEGLUGI, nie są ochroną p.pow. A coś w temacie autek elektrycznych były Doradca Tuska nie wspomina już nawet.....
...
Następna strona