Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Będzie nowa autostrada. Kolejna obietnica premiera

308
Podziel się:

Znajdą się pieniądze i powstanie nowa autostrada. W najgorszym razie stara zostanie poszerzona. To obietnica premiera Mateusza Morawieckiego po wizycie na Dolnym Śląsku. Chodzi o odcinek od Legnicy, przez Wrocław, do granicy.

Premier o nowych projektach przed wyborami samorządowymi
Premier o nowych projektach przed wyborami samorządowymi (Krzysztof Kaniewski / EastNews)

Znajdą się pieniądze i powstanie nowa autostrada. W najgorszym razie stara zostanie poszerzona. To obietnica premiera Mateusza Morawieckiego po wizycie na Dolnym Śląsku. Chodzi o odcinek od Legnicy do Wrocławia.

- Przeznaczymy dodatkowe kwoty na poszerzenie lub budowę nowej autostrady, dodatkowej – mówił w stolicy Dolnego Śląska premier Mateusz Morawiecki, na konwencji regionalnej Prawa i Sprawiedliwości. Podczas której słowo „wielkie” przewijało się wielokrotnie.

Morawiecki podkreślił, że chce mówić "o wielkich inwestycjach”, które rząd PiS nie tylko deklaruje, ale już wdraża dla Dolnego Śląska – informuje „Puls Biznesu”.

- Wszyscy mieszkańcy Dolnego Śląską wiedzą jak zakorkowana jest A4. Jaka to jest bolączka od Legnicy do Wrocławia i dalej na wschód, ale również od samej granicy autostrada się korkuje – wylicza premier. Jak dodaje, z pomocą przyjdzie „wielki program uszczelniania podatków”. To z tych pieniędzy zostaną sfinansowane nowe inwestycje drogowe.

To nie koniec obietnic dla regionu. Premier zapowiedział wsparcie dla projektu nowoczesnej, sprawnej i szybkiej komunikacji. To propozycja kandydatki PiS na prezydenta Wrocławia - Mirosławy Stachowiak-Różeckiej. Morawiecki zaznaczył, że to jest logicznie zbudowany plan dla mieszkańców Wrocławia i całej wrocławskiej aglomeracji.

Premier nie ominął też Odry. Stwierdził, że jest obecnie niewykorzystaną rzeką.

- Chcemy ją przywrócić miastu i chcemy ją przywrócić gospodarce polskiej – stwierdził. I zapowiedział budowę progów wodnych w Ścinawie i Lubiążu. Dodał, że dzięki temu zarówno Opolszczyzna, jak i Dolny Śląsk nie będą musiały się obawiać powodzi.

Zobacz także: Zobacz też: "Premier aż się złapał za głowę". Kwieciński ws. mostu w Obornikach Śląskich

Premier mówił również o programie zdrowotnym dla Dolnego Śląska.

- Przebudowa dwóch wielkich programów - kardiologicznego i onkologicznego - zaczyna się tutaj, na Dolnym Śląsku. Nowoczesna służba zdrowia z przeznaczonymi dodatkowymi środkami i całą przebudową architektury, struktur, ale również sprzętem medycznym, lekarzami, specjalistami - to już wkrótce państwo zobaczycie – zapewnia Morawiecki.

Zdaniem premiera, potrzebna jest do tego dobra współpraca rządu i samorządu. Morawiecki poruszył również temat skomercjalizowanych samorządowych jednostek medycznych i szpitali. Tu jako przykład podał Białogard.

- One po paru latach raptem bankrutowały, wyłączały z leczenia całe oddziały i wyrządziły wielkie szkody dla mieszkańców. To jest droga, którą kroczą nasi oponenci polityczni, to jest coś, co próbują zrobić. Sprywatyzować samorządy – podsumował premier Mateusz Morawiecki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(308)
zdx
5 lata temu
niech Pinokio powie gdzie to sie szuka pieniedzy, zaraz tam pobiegne :)
Dixie
5 lata temu
Mam nadzieję, że wreszcie trzy pasmowa.
blumer
5 lata temu
morda coraz bardziej mu sie wydluza
barabara
5 lata temu
Czego ten człowiek się najarał??/ Kłamstwo na kłamstwie i kłamstwem pogania!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
JEDENZWIELU
5 lata temu
Rozdawanie nie swoich, mało - jeszcze nie istniejących funduszy to prosta droga do bankructwa . Pewnego pięknego dnia ta bańka jednak pęknie. Będzie dużo hałasu i smrodu a i tak za wszystko zapłacimy my, PODATNICY.
...
Następna strona