Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Będzie nowy podatek od każdego lotu?

0
Podziel się:

Były szef Europarlamentu chce, by pasażerowie płacili dodatkowo 1-2 dolary
na walkę z nędzą.

Będzie nowy podatek od każdego lotu?
(photo-service.europarl.europa.eu)

Do ceny każdego biletu lotniczego na całym świecie należy dodać 1-2 dolary na fundusz walki z HIV, malarią i innymi chorobami w krajach najbiedniejszych - zaproponował były szef Parlamentu Europejskiego Hans-Gert Poettering (na zdjęciu).

Na konferencji prasowej z okazji prezentacji orędzia papieża Benedykta XVI na Wielki Post niemiecki chadek, który jest przewodniczącym Fundacji Konrada Adenauera powiedział, że _ solidarność nie jest abstrakcją i musi być czymś konkretnym _.

_ - Dzisiaj zdajemy sobie sprawę z tego, że bogate kraje stają się coraz bogatsze, a biedne coraz biedniejsze. Dwa miliardy ludzi żyje za mniej niż 1,5 dolara dziennie _ - mówił Poettering. _ Nie należy oczekiwać - choć bardzo by się pragnęło - że bogate państwa raptownie zwiększą pomoc rozwojową _ - przyznał były przewodniczący PE.

Jego zdaniem należy szukać innych dróg udzielania pomocy. Jako przykład Poettering wskazał fundusz UNITAID, związany ze Światową Organizacją Zdrowia (WHO). Jego celem jest walka z HIV, malarią, gruźlicą i innymi chorobami w 93 najuboższych krajach świata. Znaczną część jego środków stanowią niewielkie sumy, dodawane do cen biletów lotniczych - przypomniał. Dzięki temu udało się zebrać w 15 krajach 1,5 miliarda dolarów.

_ - Chciałbym zaproponować rozszerzenie tej inicjatywy na wszystkie kraje i wszystkie linie lotnicze. Pasażerowie samolotów mogą pozwolić sobie na to, by zapłacić odrobinę więcej za bilet. Dzięki dodatkowym miliardom moglibyśmy zmniejszyć ubóstwo na świecie _- oświadczył Poettering.

wiadomości
wiadmomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)