Notowania

belka
20.01.2011 07:51

Belka: Firmy mają pieniądze. Powinny je uruchomić

Prezes NBP spodziewa się ożywienia w inwestycjach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Łukasz Kamiński/ bpr.sejm.gov.pl)

*Prezes NBP i przewodniczący Rady Polityki Pieniężnej Marek Belka spodziewa się, że polskie firmy będą więcej inwestowały. Jego zdaniem, przedsiębiorstwa posiadają środki finansowe, które w odpowiedniej chwili zostaną wykorzystane. *

Marek Belka podkreśla jednak,że nie należy oczekiwać boomu inwestycyjnego. - _ Przewidujemy pewną dodatnią dynamikę. Prezentujemy umiarkowany optymizm. Powoli stopniowo, ale jednak w sposób trwały rośnie rynek wewnętrzny i może to skłoni coraz więcej prywatnych podmiotów do rozszerzania skali produkcji _ - mówi prezes NBP.

POSŁUCHAJ MARKA BELKI:

Prezes NBP zwraca uwagę, że w przeciwieństwie do wielu państw naszego regionu, polska gospodarka ma stabilne podstawy.

- _ Widzimy konsekwentne powtarzanie się dobrych informacji z gospodarki. One nie są rewelacyjne, ale to co nas odróżnia od innych krajów, to dzielnie trzymający się popyt wewnętrzny _ - mówi.

POSŁUCHAJ MARKA BELKI:

Marek Belka podkreślił, że wzrost podatku VAT nie będzie miał szczególnie dużego wpływu na inflację. Jego zdaniem to rozwój gospodarki będzie w naturalny sposób powodował wzrost poziomu cen.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/161/t101281.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/belka;o;ratach;we;franku;nie;demonizujmy,104,0,742248.html) Belka o ratach we franku: Nie demonizujmy Umocnienie franka to nie powód do zmartwień - twierdzi prezes NBP.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/62/t110142.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/inwestorzy;wroca;do;polski;wydadza;12;7;mld;euro,5,0,722693.html) Inwestorzy wrócą do Polski. Wydadzą 12,7 mld euro To szacunki Narodowego Banku Polskiego na 2011 rok.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/161/t101281.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/inflacjabezrobocie/wiadomosci/artykul/rpp;nie;wyklucza;interwencji;na;rynku;walutowym,156,0,684700.html) RPP nie wyklucza interwencji na rynku walutowym Cel to utrzymanie inflacji na poziomie 2,5 proc. - tłumaczy NBP.
Tagi: belka, nbp, popyt, inwestycje, rynek, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz