Notowania

polska gospodarka
07.06.2013 19:59

Belka: polska gospodarka ma szanse odbić szybciej niż inne

Polska gospodarka ma szanse odbić szybciej niż inne - uważa prezes Narodowego Banku Polskiego Marek Belka.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Adam Guz/Reporter)

Czynniki fundamentalne nie wskazują na to, by Polska była skazana na dłuższy okres spowolnienia gospodarczego, a polska gospodarka ma szanse odbić szybciej niż inne gospodarki - uważa prezes Narodowego Banku Polskiego Marek Belka.

_ - Polska jest w tej chwili w fazie poważnego spowolnienia koniunktury, ale trzeba mieć jasność, że połowa tego spowolnienia to jest skutek zwolnienia na naszych rynkach eksportowych, a połowa to konsolidacja budżetu _ - powiedział Belka podczas piątkowej konferencji._ - Nie krytykuję tej konsolidacji _ - dodał.

_ - W Polsce nie ma żadnych czynników fundamentalnych, które sprawiałyby, że Polska jest skazana na dłuższy okres spowolnienia. Nie ma żadnego nadmiernego zadłużenia gospodarstw domowych, przedsiębiorstw, a także państwa. Polska co roku zyskuje na konkurencyjności kosztowej. Myślę, że mamy szansę odbić szybciej niż inni _ - powiedział Belka.

Z szacunków GUS wynika, że PKB wzrósł w I kwartale 2013 roku o 0,5 proc. rok do roku w porównaniu ze wzrostem o 0,7 proc. rdr w IV kwartale.

Czytaj więcej w Money.pl
Zaskakujące słowa Belki o polityce fiskalnej Prezes NBP ujawnił, co myśli o kombinacji polskiej polityki fiskalnej i monetarnej.
Złoty słabszy po decyzji o obniżce stóp Marek Belka zapowiedział serię cięć stóp procentowych. Zobacz, jak wpływa to na polską walutę.
NBP przedstawi narzędzia do walki z kryzysem. Co ze złotym? Zobacz reakcję na drugie expose premiera oraz sprawdź, co w tym tygodniu będzie rzutowało na kurs polskiej waluty.
Tagi: polska gospodarka, belka, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz