Notowania

złoty
22.12.2010 17:07

Belka zapowiada: Złoty ma szansę się umacniać

Ewentualna podwyżka stóp może aprecjacji sprzyjać - twierdzi prezes NBP.

Podziel się
Dodaj komentarz
(pentagon.gov/public domain)

Ewentualna podwyżka stóp może aprecjacji sprzyjać - powiedział prezes NBP, Marek Belka. Jego zdaniem, aprecjacja mogłaby mieć _ kojący _ wpływ na inflację.

_ - Przyszły rok nie zanosi się na spokojny, ale złoty ma szansę zacząć się umacniać, a ewentualne podniesienie stóp temu by sprzyjało _ - powiedział na konferencji prasowej Belka._ - Złoty ma istotny potencjał aprecjacyjny. Ta aprecjacja, gdyby się zmaterializowała, miałaby kojący wpływ na inflację _ - dodał.

Zdaniem Marka Belki, wykreślenie z komunikatu zapisu o napływie kapitału do gospodarek wschodzących pochodzących z programów ekspansywnej polityki monetarnej można odczytać jako zwiększenie prawdopodobieństwa zacieśnienia cyklu podwyżek stóp.

_ - Licząc się z tym, że najbliższe miesiące mogą przynieść kolejne rundy turbulencji na rynkach, więc uznaliśmy, że pominięcie tego zapisu jest uzasadnione, co działa na korzyść podniesienia czy rozpoczęcia cyklu zacieśnienia _ - powiedział prezes NBP.

Wykreślenie z komunikatu zapisu o napływie kapitału do gospodarek wschodzących pochodzących z programów ekspansywnej polityki monetarnej można odczytać jako zwiększenie prawdopodobieństwa zacieśnienia cyklu podwyżek stóp - powiedział prezes NBP Marek Belka.

_ Licząc się z tym, że najbliższe miesiące mogą przynieść kolejne rundy turbulencji na rynkach, więc uznaliśmy, że pominięcie tego zapisu jest uzasadnione, co działa na korzyść podniesienia czy rozpoczęcia cyklu zacieśnienia _ - powiedział.

Tagi: złoty, wiadomości, waluty, wiadmomości, kraj, gospodarka, pieniądze, gospodarka polska, pap, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz