Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Benzyna będzie coraz droższa

0
Podziel się:

Według analityków biura Reflex, które monitoruje rynek paliwowy, w nadchodzącym tygodniu najprawdopodobniej czekają nas kolejne podwyżki cen paliw na stacjach, ale w mniejszej skali niż w mijającym tygodniu.

"W przyszłym tygodniu prawdopodobne są dalsze podwyżki cen paliw na stacjach, jednak ich skala będzie niższa i w przypadku benzyny wzrost średnich cen może wynieść ok. 2-4 grosze za litr. Ceny ON mogą wzrosnąć o ok. 1-2 gr., a LPG prawdopodobnie pozostaną na poziomie zbliżonym do bieżącego" - napisano w raporcie biura Reflex.

W okresie od 1 do 8 marca biuro zanotowało spadek cen ropy i paliw gotowych na rynkach zagranicznych. Według analityków Refleksu, obniżka cen jest efektem korekty technicznej na giełdach surowcowych po kilku z rzędu zwyżkowych sesjach._ _

_ Analitycy przypominają, że ostatnio 4 zł za litr bezołowiowej 95 kierowcy płacili na przełomie września i października 2006 roku, a potem ceny zaczęły spadać i taka tendencja utrzymywała się do końca roku. _ "Mimo tej korekty ceny pozostały na wysokim poziomie, ponieważ silne pozostają czynniki fundamentalne: nie słabnący popyt na paliwa i malejący poziom zapasów ropy i paliw w USA przy ograniczonych mocach przerobowych w rafineriach" - oceniają analitycy.

W wyniku wzrostu cen u producentów, w mijającym tygodniu rosły ceny na stacjach, przekraczając niejednokrotnie poziom 4 zł. Według danych biura Reflex, średnia cena benzyny bezołowiowej Eurosuper 95 zbliżyła się do poziomu 4 zł za litr, co oznacza, że na części stacji litr tej benzyny kosztuje już 4,10 zł za litr.

"Więcej powodów do zadowolenia mają posiadacze diesli. Olej napędowy też drożeje, ale 2-3 gr/l w porównaniu do notowanych w ostatnim tygodniu podwyżek na benzynach podwyżki, sięgających 10-14 gr na litr, są jedynie drobną korektą" - ocenili analitycy.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)