Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Benzyna tanieje. A to nie koniec

0
Podziel się:

W listopadzie litr benzyny staniał o 36 groszy. Olej napędowy staniał o 27 groszy.

Benzyna tanieje. A to nie koniec
(PAP/J.Bednarczyk)

W listopadzie litr benzyny staniał średnio o 36 groszy. Olej napędowy staniał średnio o 27 groszy.

Zdaniem ekspertów firmy Reflex spadki cen paliw obserwowane na rynku krajowym powinny być kontynuowane. - Z_ właszcza, że sytuacja na światowym rynku ropy nie wskazuje w najbliższym czasie na odwrócenie tendencji spadkowej _ - czytamy w najnowszej analizie.

Kolejny tydzień z rzędu spadał poziom cen hurtowych w kraju. Między 20 do 28 listopada producenci wprowadzili obniżki cen benzyn rzędu 93-113 zł/1000 litrów, a, oleju napędowego o 82 zł/1000 l.

W ślad za zmianami cen hurtowych dość dynamicznie spadają ceny na stacjach. Średnio za litr benzyny Eurosuper 95 płacimy obecnie około 3,82 zł/l, a za litr oleju napędowego około 3,83 zł/l.

Oznacza to, że w ciągu tygodnia ceny detaliczne benzyny spadały średnio o 10 groszy na litrze, a oleju napędowego o 8 groszy na litrze. Skala obniżek na stacjach, choć wciąż nie jest dla części kierowców zadowalająca, w listopadzie wyniosła 36 groszy na litrze benzyny i 27 groszy na litrze oleju napędowego.

Porównując z kolei aktualny poziom cen z analogicznym okresem roku ubiegłego odnotowaliśmy spadek cen benzyny Eurosuper 95 o 64 grosze na litrze, podczas gdy ceny diesla spadły o 42 grosze na litrze.

- _ Spadki cen na poziomie hurtowym niemal gwarantują na dalsze obniżki cen w detalu, które mogą potrwać nawet do końca rok _u - konkludują analitycy.

ZOBACZ TAKŻE:

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)