Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gospodarka
20.02.2017 18:13

Bez porozumienia w rozmowach ws. połączenia Katowickiego Holdingu Węglowego z Polską Grupą Górniczą

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Rafał Guz)

Bez porozumienia zakończyły się poniedziałkowe rozmowy ze związkowcami w sprawie warunków połączenia Katowickiego Holdingu Węglowego (KHW) z Polską Grupą Górniczą (PGG) - poinformował minister energii Krzysztof Tchórzewski.

"W dniu dzisiejszym nasze rozmowy zostały zakończone. Końcowego porozumienia nie uzyskaliśmy. W niektórych punktach jest zbliżenie, w niektórych nie ma tego zbliżenia. Będziemy te rozmowy kontynuowali" - powiedział po poniedziałkowych negocjacjach minister, nie podając szczegółów dotyczących najważniejszych rozbieżności.

"Zobowiązaliśmy się do tego, że nie będziemy mówili o szczegółach, bo według obu stron to będzie utrudniało później rozmowy" - dodał Tchórzewski.

Na razie nie jest znany termin kolejnych rozmów. W najbliższym czasie związkowcy mają otrzymać dane i wyliczenia, o które prosili.

Porozumienie społeczne ma określić m.in. zasady, na jakich pracownicy holdingu przejdą do Polskiej Grupy Górniczej. Zgodnie z ostatnimi propozycjami jeszcze przez rok od fuzji miałyby obowiązywać regulacje holdingowego układu zbiorowego, nie byłoby jednak wypłaty nagrody rocznej - tzw. czternastej pensji.

Planowane na 1 kwietnia br. połączenie firm ma nastąpić w drodze sprzedaży aktywów KHW na rzecz PGG. W efekcie powstanie największa w UE firma górnicza, zatrudniająca ponad 43 tys. osób w dziewięciu kopalniach - większość z nich to kopalnie złożone z kilku tzw. ruchów, czyli dawnych samodzielnych kopalń.

Związkowcy z PGG, którzy uczestniczyli tylko w pierwszej części poniedziałkowych rozmów, chcieliby, aby częścią lub aneksem do porozumienia stał się osobny dokument, w którym zawarte będą gwarancje dla pracowników i kopalń z PGG.

Akceptacja strony społecznej otworzy drogę do rozmów z wierzycielami oraz notyfikacji przedsięwzięcia w Komisji Europejskiej. (PAP)

Tagi: gospodarka, węgiel, górnictwo, spółka, fuzja, energetyka, ekologia, praca, związki, płaca, pap, khw, pgg, tchórzewski, krótka, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-02-2017

tedy00[QUOTE] Akceptacja strony społecznej otworzy drogę [/QUOTE] drugi duda przyjedzie z pieskiem i to załatwi= .czarno widzę dla tych opornych … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (1)