Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Bezpieczeństwo w Polsce. Zobacz wyniki sondażu CBOS

0
Podziel się:

Większość Polaków czuje się bezpiecznie. 64 procent uczestników badania CBOS uznała, że Polska jest krajem, w którym żyje się bez zagrożeń.

Bezpieczeństwo w Polsce. Zobacz wyniki sondażu CBOS
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

Jeszcze lepiej wyglądają oceny miejsca zamieszkania ankietowanych. Tu aż 89 procent pytanych stwierdziło, że o ich okolicy można mówić, że jest bezpieczna i spokojna. Taki wynik, najwyższy od lat 80. utrzymuje się od 12 miesięcy.

Stabilne pozostają również oceny zagrożenia przestępczością. Dwie piąte ankietowanych (39 procent) obawia się, że może paść ofiarą przestępstwa, natomiast trzy piąte (60 procent) nie odczuwa takiego zagrożenia.

W ciągu ostatnich pięciu lat co piąty Polak (21 procent) padł ofiarą jakiegoś przestępstwa. Mniej więcej co siódmy (15 procent) deklaruje, że został okradziony, a co dwunasty (8 procent) doświadczył włamania (do domu, mieszkania, domku na działce, piwnicy czy budynków gospodarczych).

Nieliczni zostali w tym czasie napadnięci i obrabowani (3 procent), pobici lub umyślnie zranieni (2 procent) bądź też byli ofiarami innych przestępstw (5 procent). CBOS przeprowadził badanie w dniach 4-10 kwietnia 2013 roku na 1150-osobowej reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/80/m91472.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/spoleczne;niezadowolenie;w;polsce;zobacz;wyniki;sondazu;cbos,188,0,1295036.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Tego zdania jest ponad trzy czwarte Polaków Ponad trzy czwarte Polaków jest przekonanych, że w kraju zwiększa się potencjał społecznego niezadowolenia, zdaniem ponad 60 procent w najbliższym czasie dojdzie do nasilenia strajków i protestów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/154/m221082.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/elektrownia;atomowa;w;polsce;nie;chcemy;takiej,206,0,1290446.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Ponad połowa Polaków nie chce tej elektrowni Ponad połowa ankietowanych (52 proc.) jest przeciwna budowie w naszym kraju elektrowni jądrowych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/214/m86742.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sondaz;cbos;partie;polityczne;w;opinii;polakow,220,0,1262300.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Która partia wyraża interesy Polaków? 34 procent badanych uważa, że żadna z istniejących partii nie reprezentuje ich poglądów czy interesów. 21 procent wskazuje w tym kontekście PO, 14 procent - PiS, a po 6 procent - PSL i SLD - wynika z sondażu CBOS.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)