Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bezpłatny wjazd na autostadę. Efekt?

0
Podziel się:

Bramki będą otwierane w weekendy do końca sierpnia w piątki o 16-ej, zaś zamykane o 23.59 w niedzielę.

Bezpłatny wjazd na autostadę. Efekt?
(LECH GAWUC REPORTER)

Otwarcie bramek i zwolnienie z opłat za przejazd rozładowało korki. Bramki będą otwierane w weekendy do końca sierpnia w piątki o 16-ej, zaś zamykane o 23.59 w niedzielę. Kierowca wjeżdżający po tym czasie na autostradę będzie musiał pobrać bilet. Jeżeli opuści autostradę do 1.30 nie będzie musiał płacić za przejazd. W długi sierpniowy weekend bramki zostaną otwarte w czwartek o 16-ej.

Gdańsk Transport Company (GTC) porozumiał się w tej sprawie z Ministerstwem Infrastruktury i Rozwoju. GTC, które jest koncesjonariuszem na A1, odpowiada za pobór opłat i przekazuje te środki Krajowemu Funduszowi Drogowemu.

_ - W najbliższe weekendy sierpniowe, tj. 8-10 sierpnia, 14-17 sierpnia, 22-24 sierpnia i 29-31 sierpnia (...) zwolnienie z opłat będzie obowiązywało od godziny 16 w piątki (oraz w czwartek 14 sierpnia) do niedziel do godziny 23.59 _ - czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej resortu infrastruktury i rozwoju. Dodano w nim, że szlabany na bramkach wjazdowych i zjazdowych z A1 będą otwierane o godz. 16.

_ Zostaną one zamknięte w niedzielę 10, 17, 24 i 31 sierpnia o godzinie 23.59, co umożliwi darmowy przejazd autostradą do godziny 1.30 dnia następnego, kiedy zostaną opuszczone szlabany na bramkach zjazdowych _ - dodano.

Resort zaznaczył, że osoby wjeżdżające na autostradę po godzinie 23.59 w sierpniowe niedziele będą pobierały bilety wjazdowe i jeśli dojadą do wybranych bramek zjazdowych przed ich zamknięciem, czyli do godz. 1.30, to opuszczą autostradę bez uiszczania opłaty.

_ Kierowca, który pojawi się na zjeździe z odcinka autostrady A1 zarządzanego przez GTC w poniedziałek po godzinie 1.30, będzie zobowiązany do uiszczenia opłaty zgodnie z obowiązującym regulaminem _ - podano.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)