Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Bezrobocie w Polsce i "lista priorytetów". Ewa Kopacz w Nowym Sączu

0
Podziel się

Bez pracy oficjalnie jest 10,4 procent Polaków. To najniższy wynik od 2001 roku.

Bezrobocie w Polsce i "lista priorytetów". Ewa Kopacz w Nowym Sączu
(PAP/Radek Pietruszka)
bEiUQhjF

Droga łącząca zjazd z autostrady z Nowym Sączem będzie wybudowana w ramach listy priorytetowej - zapowiedziała w sobotę w Nowym Sączu premier Ewa Kopacz. Odniosła się też do najnowszych danych ministerstwa pracy odnośnie bezrobocia, które jest na najniższym poziomie od 2001 roku.

Podczas wizyty w nowosądeckich zakładach Newag SA premier była pytana m.in. o drogę Brzesko-Nowy Sącz, łączącą zjazd z autostrady A4 z Nowym Sączem. Kopacz poinformowała, że budowa tej drogi jest na liście priorytetów rządu.

- Chciałam to zostawić na mój przyjazd do Małopolski z całą Rada Ministrów, ale ponieważ byłam o to pytana na ulicy, a sami staliśmy w tym korku, pomyślałam, że dobrze by było, byście usłyszeli tę dobrą wiadomość dzisiaj - powiedziała Kopacz.

bEiUQhjH

Szefowa rządu była też pytana o kwestię modernizacji połączenia kolejowego między Krakowem, Chabówką, Zakopanem a Nowym Sączem, które na razie jest daleko na liście priorytetów rządu. Odpowiedziała, że status tej inwestycji nie jest jeszcze rozstrzygnięty.

Zaznaczyła, że pełna ocena tego projektu zostanie przedstawiona na przełomie sierpnia i września. - Nie chciałabym przesądzać, na której pozycji to będzie i czy to będzie lista priorytetowa, czy zapasowa - powiedziała Kopacz, dodając, że "na liście rezerwowej jest 6 mld zł na budowę kolei tutaj".

- Jak przyjadę do Krakowa z całą Radą Ministrów, będę gotowa na odpowiedź i myślę, że będzie to odpowiedź, która powinna zadowolić wszystkich oczekujących - zaznaczyła.

Premier chwali się najniższym bezrobociem

Na koniec czerwca stopa bezrobocia w Polsce wyniosła 10,4 proc. - mówiła w Nowym Sączu premier Ewa Kopacz, "to po raz pierwszy tak niska stopa bezrobocia od roku 2001" - dodała. Jej zdaniem spadek bezrobocia jest możliwy m.in. dzięki takim firmom jak Newag SA, gdzie wszyscy są zatrudnieni na podstawie umowy o pracę.

bEiUQhjN

W porównaniu do maja stopa bezrobocia zmniejszyła się o 0,4 pkt. proc. Sytuacja poprawiła się we wszystkich województwach. Najsilniejszy w warmińsko-mazurskim - o 0,7 punktu - czyli w województwie o najwyższym poziomie bezrobocia w kraju.

Pracodawcy w czerwcu zgłosili do urzędów pracy 117 tys. ofert zatrudnienia i aktywizacji zawodowej. To o 38 proc. więcej niż przed rokiem i najwięcej od 2001 r., czyli odkąd resort pracy prowadzi statystyki. Najwięcej pracowników szukają firmy na Mazowszu (15 tys.), Śląsku (13 tys.), Dolnym Śląsku i w Wielkopolsce (po 11 tys.).

bEiUQhki
wiadomości
kraj
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)