Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Bezrobocie w Polsce takie samo jak w UE

0
Podziel się:

Według Eurostatu bez pracy jest 6,8 proc. Polaków. Unia Europejska ma identyczny poziom.

Bezrobocie w Polsce takie samo jak w UE
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

Stopa bezrobocia wyniosła w czerwcu br. 6,8% w całej Unii Europejskiej (UE), wobec 6,8 w czerwcu i wobec 7,1% rok wcześniej, podał unijny urząd statystyczny Eurostat. Wskaźnik ten w Polsce wyniósł 6,8%, wobec 7,3% w czerwcu i 9,5% rok wcześniej.

W strefie euro bezrobocie ukształtowało się w lipcu na poziomie 7,3%, podobnie jak w czerwcu i w porównaniu do 7,4% rok wcześniej.

Najniższy poziom wyrównanej sezonowo stopy bezrobocia odnotowały Dania (2,3%) i Holandia (2,6%) a najwyższy Hiszpania (11,0%) i Słowacja (10,3%). Polska odnotowała największy spadek tego wskaźnika.

Eurostat mierzy zharmonizowaną stopę bezrobocia jako procent osób w wieku 15-74 lata pozostających bez pracy, zdolnych podjąć zatrudnienie w ciągu najbliższych dwóch tygodni, którzy aktywnie poszukiwali pracy w ciągu ostatnich tygodni w odniesieniu do wszystkich osób aktywnych zawodowo w danym kraju.

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego (GUS), stopa bezrobocia mierzona jako odsetek bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy wobec całości cywilnej ludności aktywnej zawodowo, wyniosła w lipcu 2008 roku 9,4% wobec 9,6% w czerwcu i w porównaniu do 12,1% rok wcześniej.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)