Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bezrobocie w USA po raz pierwszy od pięciu lat mniej niż 7 proc.

0
Podziel się:

Informacje z rynku pracy to nie jedyne dobre wieści gospodarcze z USA. Wczoraj departament skarbu skorygował dane na temat PKB w trzecim kwartale - wzrost wyniósł aż 3,6 proc.

Bezrobocie w USA po raz pierwszy od pięciu lat mniej niż 7 proc.
(windsordi/CC BY-NC 2.0/Flickr)

Poprawia się sytuacja na amerykańskim rynku pracy. Po raz pierwszy od pięciu lat bezrobocie w Stanach Zjednoczonych nie przekracza 7 procent.

Podczas kryzysu 2008 i 2009 roku bezrobocie w Stanach Zjednoczonych przekroczyło 10 procent. Od tego czasu sytuacja powoli się poprawiała. W listopadzie w USA przybyło ponad 200 tysięcy nowych miejsc pracy, a stopa bezrobocia spadła z 7,2 do 7 procent. Tak niskiego bezrobocia nie było w USA od listopada 2008 roku.

Informacje z rynku pracy to nie jedyne dobre wiadomości gospodarcze z USA. Wczoraj amerykański departament skarbu skorygował dane na temat PKB w trzecim kwartale. Okazało się, że wzrost Produktu Krajowego Brutto wyniósł aż 3,6 proc. Znacząco wzrosła też sprzedaż nowych domów.

Dobre wiadomości gospodarcze wprowadziły w dobry nastrój inwestorów. Po opublikowaniu danych o bezrobociu wskaźnik Dow Jones wzrósł o ponad 140 punktów.

Czytaj więcej w Money.pl
Bezrobocie w USA wciąż powyżej 7 procent Na rynek napłynęły właśnie najnowsze informacje z amerykańskiego rynku pracy.
Bezrobocie w USA. Takich danych nikt się nie spodziewał Zobacz, jak kształtuje się sytuacja na amerykańskim rynku pracy.
Stopa bezrobocia w USA jednak rośnie W październiku liczba miejsc pracy w sektorach pozarolniczych wzrosła o 204 tys., podczas gdy we wrześniu wzrosła o 163 tys., po korekcie.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)