Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bezrobocie w USA. Znamy najnowsze dane

0
Podziel się:

Analitycy spodziewali się stopy bezrobocia w USA na poziomie 7,7 proc. Tymczasem...

Bezrobocie w USA. Znamy najnowsze dane
(windsordi/CC BY-NC 2.0/Flickr)

Stopa bezrobocia w USA w grudniu 2012 roku wyniosła 7,8 proc. wobec 7,8 proc. w listopadzie, po korekcie - podał amerykański Departament Pracy w komunikacie.

W grudniu liczba miejsc pracy w sektorach pozarolniczych wzrosła o 155 tys., podczas gdy w listopadzie wzrosła o 161 tys., po korekcie.

Natomiast liczba miejsc pracy w amerykańskim sektorze prywatnym wzrosła w grudniu o 168 tys., a w listopadzie wzrosła o 171 tys., po korekcie.

Analitycy ankietowani przez agencję Bloomberg spodziewali się stopy bezrobocia w USA na poziomie 7,7 proc., oraz że liczba miejsc pracy w sektorach pozarolniczych wzrośnie o 152 tys., a w sektorze prywatnym wzrośnie o 155 tys., przed korektą.

Czytaj więcej w Money.pl
Nawet 300 tysięcy Polaków wkrótce straci pracę Z analizy Money.pl wynika, w których branżach najwięcej osób straci zatrudnienie, a w których będzie można liczyć na posadę. Sprawdź, co nas czeka w 2013 roku.
Młodzi bezrobotni muszą brać, co jest To czas na elektryków, spawaczy techników komputerowych i ludzi z konkretnymi zawodami - mówi Agnieszka Bulik - wiceprezes Polskiego Forum HR.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)