Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

BGK wpłaci do budżetu państwa ponad 350 milionów złotych

0
Podziel się

- W tym roku wpłacimy do budżetu państwa łącznie około miliarda złotych - zapowiada prezes Dariusz Kacprzyk.

BGK wpłaci do budżetu państwa ponad 350 milionów złotych
(materiały prasowe BGK)
bDBgielh

Rada Nadzorcza Banku Gospodarstwa Krajowego zdecydowała o wpłacie 355,3 mln zł z zysku za 2014 r. do budżetu państwa - poinformował w piątek BGK.

- W tym roku wpłacimy do budżetu państwa łącznie ok. 1 mld zł. Z tego 355,3 mln zł to większość zysku netto wypracowanego w 2014 r., który wyniósł 434,6 mln zł. Dynamicznie rośnie nasze zaangażowanie w sektorze przedsiębiorstw, przede wszystkim dzięki programowi "Inwestycje polskie". Jesteśmy państwowym bankiem rozwoju, ale również instytucją finansową, która skutecznie inwestując powierzone środki, wspiera rozwój społeczny i gospodarczy kraju - podkreślił cytowany w piątkowym komunikacie prezes BGK Dariusz Kacprzyk.

W lutym br. BGK wpłacił już do budżetu państwa część wyniku za 2013 r. w wysokości 605,9 mln zł.

bDBgielj

W ubiegłym roku BGK wypracował 434,6 mln zł wyniku netto, czyli o 305,7 mln zł mniej niż rok wcześniej. Na wyższy wynik finansowy netto w 2013 roku wpłynęło blisko 286 mln zł ze sprzedaży akcji PKO BP przez BGK.

Bank Gospodarstwa Krajowego to państwowy bank rozwoju. Stanowi centrum kompetencyjne w finansowaniu projektów infrastrukturalnych, eksportu, spółek komunalnych i samorządów. Zarządza ponadto programami europejskimi i dystrybuuje środki unijne w skali krajowej i regionalnej.

Czytaj więcej w Money.pl

bDBgielp
bDBgielK
Źródło:
KOMENTARZE
(0)