Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Sebastian Ogórek
|

Białoruś chce mieć kołchozy dla byłych więźniów. To element resocjalizacji

5
Podziel się:

Białoruskie ministerstwo spraw wewnętrznych pracuje nad projektem zatrudniania w celach resocjalizacji byłych więźniów w podlegających resortowi kołchozach. O nowym pomyśle szefa MSW Ihora Szunewycza poinformowała we wtorek państwowa agencja BiełTA.

Białoruś chce mieć kołchozy dla byłych więźniów. To element resocjalizacji
(Ilya Kuzniatsou/CC/Flickr)

- W ten sposób byli więźniowie otrzymają możliwość skutecznej resocjalizacji. Po pierwsze ich zatrudnianie będzie sprzyjać zmniejszeniu przypadków recydywy, po drugie pomoże ludziom w powrocie do społeczeństwa, zarabianiu pieniędzy, zakładaniu rodziny, wychowywaniu dzieci, spłacaniu długów - mówił Szunewycz podczas wizyty w przedsiębiorstwie rolniczym Chutor-Agro w okolicach Swietłahorska w obwodzie homelskim.

Właśnie ten kołchoz ma być eksperymentalny - MSW Białorusi pracuje nad włączeniem go do swojej struktury, by można tam było przetestować nowe rozwiązania.

- Od sukcesu tutaj będzie zależało rozszerzenie projektu. Jeśli wszystko się uda, to tutejsze rozwiązania przeniesiemy do wszystkich terytorialnych wydziałów spraw wewnętrznych, oprócz Mińska - oświadczył minister.

Jeśli projekt zostanie wdrożony, cała produkcja kołchozu podlegającego resortowi będzie wykorzystana na potrzeby systemu penitencjarnego MSW.

Kołchoz Chutor-Agro specjalizuje się m.in. w produkcji mleka, mięsa bydła rogatego, zboża i pasz. Zatrudnia 200 osób - informuje BiełTA.

Z Mińska Justyna Prus

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(5)
dobra zmiana
7 lat temu
dobra zmiana
gosc
7 lat temu
a co wam to przeszkadza w ssameryce sa kamieniolomy.u nas tez jest projekt zatrudniania skazanych.
MARZYCIEL
7 lat temu
JUŻ WIDZĘ JAK PISOWCY W GUMIAKACH WYRZUCAJĄ GNÓJ OD ŚWIŃ Z PGR-u KTÓREGO DYREKTOREM JEST PAN NIESIOŁOWSKI . A PAN KIJOWSKI CHODZI Z KIJEM I ICH POGANIA !!!!!!
rall
7 lat temu
Dobry pomysł.
lordmartin
7 lat temu
w USA obozy pracy dla wiezniow to norma. roznica jest taka ze w USA sa one prywatne a wiec maja inna kwalifikacje prawna dla ONZ.