Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Białoruski a produkcja dokumentów

0
Podziel się:

Dyrektor gabinetu politycznego szefa MSWiA - Grzegorz Białoruski miał powiązania z prywatną firmą, która jak jedna z wielu wykonuje zlecenie na produkcję dowodów osobistych i paszportów. Białoruski, będąc pracownikiem resortu zlecającego usługę, jednocześnie reprezentował interesy usługodawcy - prywatnej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością POLDOK.

Rzecznik MSWiA - Alicja Chytrek potwierdziła, że Białoruski był członkiem rady nadzoprczej firmy, ktora uczestniczyła w projekcie wydawania paszportów i dowodów osobistych ale podkreslała, że Janik o tym nie wiedział. Chytrek powiedziała Radiu Białystok, że gdy tylko minister dowiedział się o tym Białoruski otrzymał polecenie po którym przestał pełnić taką funkcję. Sprawa jest wyjasniana -powiedziała Chytrek.

Jedna trzecia udziałów spółki POLDOK należy do Drukarni Skarbowej, a dwie trzecie do białostockiej firmy "Biatel" - powiedział Radiu Białystok jej prezes Andrzej Kalankiewicz. Dodał , że Grzegorz Białoruski był członkiem rady nadzorczej w firmie Poldok od października ubiegłego roku do połowy kwietnia tego roku ale złożył rezygnację .

Rzecznik MSWiA Alicja Chytrek twierdzi, że Białoruski reprezentował tylko interesy Ministerstwa.

Andrzej Kalankiewicz, który zgłosił Grzegorza Białoruskiego do rady nadzorczej POLDOKU twierdzi, że reprezentował on interesy Drukarni Skarbowej. Prezes Kalankiewicz ocenia, że wartość prac wykonywanych przez firmę POLDOK na rzecz MSWiA przy produkcji dowodów osobistych wynosi obecnie od 3 do 5 milionów rocznie.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)