Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Białoruski sąd wydał wyrok. Na szpiegów

0
Podziel się

Na 10 i 8 lat więzienia skazał białoruski sąd wojskowy dwóch obywateli Białorusi za szpiegostwo na rzecz Litwy.

Białoruski sąd wydał wyrok. Na szpiegów
(AP/Fotolink/East News)
bEqaWmBh

Na 10 i 8 lat więzienia skazał białoruski sąd wojskowy dwóch obywateli Białorusi za szpiegostwo na rzecz Litwy - poinformowała państwowa agencja BiełTA, powołując się na białoruskie KGB.

Dwóch mężczyzn zatrzymano w marcu 2012 r. - _ Przeprowadzone przez Komitet Bezpieczeństwa Państwowego działania operacyjno-poszukiwawcze oraz śledcze pozwoliły uzyskać niepodważalne dowody ich przestępczej działalności _ - powiedział rzecznik KGB Artur Strech.

W trakcie działań operacyjnych skonfiskowano _ nośniki elektroniczne oraz inne przedmioty i materiały dowodzące ich szpiegowskiej działalności _ - informuje KGB.

bEqaWmBj

Wyrok zapadł w poniedziałek. Według ekspertów _ materiały zgromadzone i przygotowane do przekazania litewskim służbom specjalnym to informacje stanowiące tajemnicę państwową Republiki Białoruś _.

Jeden ze skazanych to były wojskowy, który po odejściu ze służby w białoruskich siłach zbrojnych zamieszkał na Litwie. Według KGB _ otrzymał od litewskiego wywiadu wojskowego zadanie utworzenia na Białorusi sieci agenturalnej, mogącej gromadzić informacje o funkcjonowaniu sił powietrznych oraz obrony przeciwlotniczej _.

Już jako rezydentowi litewskie służby specjalne udzieliły mu - twierdzi KGB - wsparcia finansowego na uruchomienie w Białorusi projektu komercyjnego.

Czytaj więcej w Money.pl
Przywódca religijny wychwala dyktatora Metropolita Paweł podkreślił, że widzi ogromną różnicę między tym, co było i jest na Białorusi.
Putin pożycza pieniądze na prawo i lewo Ledwo ogłosił wsparcie finansowe dla Ukrainy, teraz sięga do kieszeni, by wspomóc Białoruś.
Czy Łukaszenka pójdzie śladem Putina Czy zostaną uwolnieni z kolonii karnych również białoruscy więźniowie polityczni.
"Można rozwiązać problem wiz dla Polaków" Wiceszef MSZ chce rozmawiać w tej sprawie z przedstawicielami Unii Europejskiej.
bEqaWmBK
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)