Notowania

wolny handel usa z unią
20.03.2013 22:03

Biały Dom chce wolnego handlu z Unią

Obama będzie starał się o utworzenie jednej z najważniejszych stref wolnego handlu na świecie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(willwhitedc/CC/Flickr)

Biały Dom formalnie powiadomił w środę Kongres o swych zamiarach przystąpienia do rozmów w sprawie umowy o wolnym handlu z Unią Europejską. Plany tych negocjacji prezydent Barack Obama zapowiedział w orędziu o stanie państwa w lutym.

Reuters odnotowuje, że administracja USA wysyła do Kongresu z co najmniej 90-dniowym wyprzedzeniem formalną notyfikację ws. rozpoczęcia tego rodzaju rozmów.

Obama podkreślał w orędziu, że zawarcie umowy doprowadzi do stworzenia _ jednej z najważniejszych stref wolnego handlu na świecie _, a wolny handel transatlantycki oznacza miliony nowych miejsc pracy. Także Komisja Europejska od dłuższego czasu intensywnie zabiega o te negocjacje.

Londyńskie Centre for Economic Policy Research szacuje, że umowa o wolnym handlu mogłaby wygenerować prawie 120 miliardów euro rocznie dla Unii Europejskiej i 95 miliardów euro dla Stanów Zjednoczonych.

Czytaj więcej w Money.pl
Zakaz broni szturmowej w USA bez szans Choć projekt został minimalną większością przyjęty przez senacką komisję wymiaru sprawiedliwości, nie ma szans, by przyjął go cały Senat.
Potężny wybuch w USA. Nie żyje siedem osób Przedwczesny wybuch pocisku moździerzowego kalibru 60 mm zabił siedmiu żołnierzy piechoty morskiej USA. Ośmiu innych zostało rannych.
58 proc. społeczeństwa popiera gejów Jeszcze w 2010 roku przeciwnicy małżeństw gejów mieli przewagę nad zwolennikami.
Tagi: wolny handel usa z unią, wolny handel, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz