Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Biały konwój pod egidą Czerwonego Krzyża?

0
Podziel się:

Ukraina oświadczyła, że pomoc humanitarna z Rosji zostanie przeładowana na granicy przez Czerwony Krzyż na inne pojazdy.

Biały konwój pod egidą Czerwonego Krzyża?
(RIA Novosti/EAST NEWS)

Rosyjskie MSZ oświadczyło, że konwój z pomocą humanitarną jadący z Rosji na wschodnią Ukrainę przekroczy jej granicę i dalej pojedzie pod egidą Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża (MKCK).

Ładunek, jak zaznaczono w komunikacie resortu, zostanie przewieziony przez uzgodniony ze stroną ukraińską punkt graniczny Szebiekino-Pletniowka na granicy z ukraińskim obwodem charkowskim.

_ - Po przekroczeniu granicy rosyjsko-ukraińskiej kolumna pojedzie dalej pod egidą Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża (MKCK) _ - pisze w komunikacie MSZ.

Ukraina oświadczyła we wtorek, że pomoc humanitarna z Rosji zostanie przeładowana na granicy przez Czerwony Krzyż na inne pojazdy. Rosyjskie MSZ nie odniósł się do tego oświadczenia.

Wcześniej informowano, że pomoc jest transportowana przez 280 ciężarówek marki Kamaz. Obejmuje m.in. 69 agregatów prądotwórczych różnej mocy, a także 400 ton różnych odmian kaszy, 100 ton cukru, 62 tony odżywek dla dzieci, 54 tony sprzętu medycznego i lekarstw, 12 tys. śpiworów.

Rosyjskie media podały, że konwój z pomocą, który wyruszył z Naro-Fominska w obwodzie moskiewskim, ma do przebycia około 1000 km.

W oświadczeniu MSZ Rosji napisano, że strona rosyjska liczy na maksymalne współdziałanie strony ukraińskiej w zapewnieniu bezpiecznej dostawy pomocy humanitarnej mieszkańcom obwodów donieckiego i ługańskiego na wschodzie Ukrainy.

Czytaj więcej w Money.pl
Putin: Wysyłam pomoc humanitarną na Ukrainę Prezydent Ukrainy rozmawiał w tej sprawie z Barackiem Obamą. Kijów informował, że rosyjskie wojska szykowały się - pod pozorem pomocy - do wkroczenia w granice Ukrainy.
Ukraina zakręci kurek rosyjskiego gazu? Kto na tym straci najbardziej? Operator ukraiński Naftohas przyznaje, że nawet, gdyby wprowadzono takie sankcje, to gaz będą mogły przesyłać inne spółki rosyjskie, które nie zostały nimi objęte.
Konwój pomocy humanitarnej dla Ukrainy już w drodze W skład kolumny, która wyruszyła z Moskwy, wchodzi 280 ciężarówek. Wiozą one 2 tysiące ton ładunku.
Interwencja Rosji. "Wysoce prawdopodobna" Sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen oświadczył w Brukseli, że istnieje "wysokie prawdopodobieństwo" interwencji Rosji na Ukrainie.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)