Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bilety lotnicze będą tańsze

0
Podziel się:

Ceny biletów lotniczych w Polsce w końcu muszą spaść. Do obniżek doprowadzi Komisja Europejska, która zapowiedziała, że weźmie pod lupę opłaty lotniskowe ustalane przez europejskie porty.

Ceny biletów lotniczych w Polsce w końcu muszą spaść. Do obniżek doprowadzi Komisja Europejska, która zapowiedziała, że weźmie pod lupę opłaty lotniskowe ustalane przez europejskie porty. A polskie lotniska należą do najdroższych na Starym Kontynencie - pisze "Dziennik".

To dlatego ceny biletów na trasach do naszego kraju są tak wysokie. Polskie porty tak bardzo wyśrubowały stawki, że Niemców, Czechów czy Węgrów przebijamy teraz dwu-, a nawet trzykrotnie. Doszło do tego, że pasażer w Polsce płaci nie tylko za start i lądowanie samolotu, ale nawet za jego postój czy oświetlenie pasa.

Pasażerowie są w Polsce łupieni niemiłosiernie. Okazuje się, że stawki za lądowanie samolotów w czterech największych portach lotniczych w Polsce (Warszawa Okęcie, Gdańsk Trójmiasto, Kraków Balice, Katowice Pyrzowice) rozpoczynają się od 50 zł, a kończą na 100 zł. Dla porównania na lotnisku w Pradze stawka wynosi 26 zł, w Budapeszcie - 39 zł, a w porcie Berlin Schoenefeld zaledwie 19, 25 zł.

"Porty muszą być bardziej przejrzyste, powinny też lepiej współpracować z użytkownikami lotnisk" - tłumaczy Jacques Barrot, unijny komisarz ds. transportu.

Zapowiedzi Brukseli przybiorą realny kształt, gdy zostanie przyjęta dyrektywa nakazująca konsultacje stawek z użytkownikami lotnisk. Zdaniem ekspertów nowe regulacje są już prawie przesądzone - czytamy w "Dzienniku".

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)