Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Biznesmen zatrzymany na gorącym uczynku. Przyjmował łapówkę

Biznesmen zatrzymany na gorącym uczynku. Przyjmował łapówkę

Fot. CBA

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało gdańskiego biznesmena, który przyjął 300 tys. zł łapówki. Do akcji doszło w Warszawie.

Mężczyznę zatrzymano w poniedziałek po południu przed jednym z warszawskich hoteli przy ulicy Belwederskiej, gdzie chwilę wcześniej przyjął łapówkę w wysokości 300 tys. zł.

Jak ustalili lubelscy funkcjonariusze CBA, prowadzący sprawę, za łapówkę mężczyzna zobowiązał się doprowadzić do sprzedaży zabudowanej nieruchomości, która należy do jednej z pomorskich firm spożywczych, będącej w upadłości. Powołał się na wpływy u syndyka masy upadłościowej tej firmy i w sądzie. Biznesmen obiecywał, że do sprzedaży dojdzie na atrakcyjnych warunkach.

- Mężczyzna jest w tej chwili przesłuchiwany w prokuraturze w Warszawie, gdzie usłyszy zarzuty korupcyjne - mówi Piotr Kaczorek w biura prasowego CBA. - Przeszukaliśmy jego miejsce zamieszkania oraz kancelarię syndyka. Sprawa jest rozwojowa. Nie wykluczamy dalszych zatrzymań.

Zobacz także: Afera gospodarcza w Policach. CBA zatrzymało byłych szefów zakładów chemicznych

CBA
Czytaj także
Polecane galerie
dd
2018-03-13 20:56
Jeśli obawiacie się błędów w deklaracji, polecam program podatnik info, który na bieżąco poprawia wszystkie nieprawidłowości.
brajaken
2018-03-13 20:41
Znalazłem program, który sprawdza się przy wspólnym rozliczaniu małżonków. Na podatnik info można to zrobić online.
waldi
2018-03-13 17:23
to nie łapówka bo facet nie ma wpływu na decyzje
a że frajerzy chcieli dać to ich ścigać !
Pokaż wszystkie komentarze (11)