Notowania

indie
26.01.2014 16:13

Biznesmeni z Polski i Indii o interesach

To będzie jedna z większych tego typu imprez.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Stanisław Kowalczuk/East News)

To będzie jedna z większych tego typu imprez. Ponad 250 osób weźmie udział w rozpoczynającym się w Warszawie Forum Gospodarczym Polska-Indie. Biznesmeni z obu krajów będą rozmawiać o tym, jak zwiększyć współpracę handlową.

W warszawskim spotkaniu wezmą udział zarówno przedsiębiorcy, ale także dyplomaci, samorządowcy i urzędnicy. Forum organizowane jest w 60. rocznicę nawiązania stosunków dyplomatycznych między oboma krajami.

- _ Obecny poziom wymiany handlowej między Polską a Indiami to około półtora miliarda dolarów. Nie jest to poziom zadowalający, biorąc pod uwagę potencjał rynku indyjskiego i możliwości robienia przez polskich przedsiębiorców interesów na rynkach pozaeuropejskich _- wyjaśnia wiceminister spraw zagranicznych Katarzyna Kacperczyk.

MSZ, Ministerstwo Gospodarki oraz działające w Polsce izby handlowe będą zachęcać polskich przedsiębiorców do inwestowania w Indiach.

Jak podkreślają dyplomaci, indyjskich biznesmenów w Polsce jest coraz więcej, a Hindusi są zainteresowani polskimi sektorami nowych technologii, wydobycia gazu łupkowego i sektorem produkcyjnym. Polsko-indyjskie forum w Warszawie potrwa jeden dzień.

Czytaj więcej w Money.pl
Polska wśród liderów. Obok Indii i Chin Nasz kraj znalazł się na trzecim miejscu w rankingu najbardziej pożądanych lokalizacji dla centrów nowoczesnych usług.
Kobieta ofiarą gwałtu. To kara za... Do przestępstwa doszło we wtorek, jednak dopiero następnego dnia rodzina zgwałconej zebrała się na odwagę, by zawiadomić policję.
Importujemy od nich towary za 410 mln euro Eksport portugalskich towarów do Polski wyniósł od stycznia do listopada 2013 r. ponad 410 mln euro.
Tagi: indie, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz