Notowania

Jarosław Gowin
25.04.2013 13:33

Błaszczak: Gowin powinien podjąć męską decyzję

Szef klubu PiS wątpi, by po poniedziałkowej rozmowie premiera z ministrem sprawiedliwości nastąpiły zmiany w tym resorcie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Jarosław Gowin powinien podjąć męską decyzję i sam odejść z rządu. Tak mówi szef klubu PiS Mariusz Błaszczak. W poniedziałek premier Donald Tusk ma rozmawiać z ministrem sprawiedliwości.

Szef rządu domaga się od Jarosława Gowina jednoznacznych wyjaśnień w sprawie rzekomego handlu ludzkimi zarodkami i podejrzeń o eksperymenty na nich. - _ Nie chodzi o podjęcie decyzji, ale o bicie piany _ - mówi Błaszczak.

Mariusz Błaszczak, pytany o to, komu szkodzą wypowiedzi ministra Gowina odparł, że jest on członkiem złego rządu. Polityk dodaje, że gabinet Donalda Tuska szkodzi Polsce.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/3/157955.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wywiady/artykul/przepisy;w;sprawie;in;vitro;sa;gotowe,141,0,1293709.html) *Przepisy w sprawie in vitro są gotowe * Premier Donald Tusk ujawnia, kiedy nowe regulacje wejdą w życie i co dalej z ministrem Gowinem.

Szef klubu PiS wątpi, by po poniedziałkowej rozmowie premiera z ministrem sprawiedliwości nastąpiły zmiany w tym resorcie.Podczas wczorajszego spotkania z dziennikarzami Donald Tusk mówił, że oczekuje od ministra sprawiedliwości wyjaśnienia do końca sprawy rzekomego handlu ludzkimi zarodkami.

Premier dodał, że najbliższy poniedziałek będzie _ dniem - kluczem _ dla ministra i wtedy też szef rządu zajmie odpowiednie stanowisko. Premier podkreślił, że wolałby, aby ministrowie nie podgrzewali atmosfery debaty publicznej emocjonalnymi wypowiedziami, zwłaszcza jeśli nie dotyczą bezpośrednio ich kompetencji.

Czytaj więcej w Money.pl
Premier zirytowany. Zdymisjonuje Gowina? Najbliższy poniedziałek będzie dniem kluczowym dla ministra sprawiedliwości.
Poseł PiS: Rząd źle rządzi. To tematy zastępcze _ Władza koncentruje się na sobie. Tymczasem mamy nawet tragiczne przypadki, które świadczą o tym, że rząd źle rządzi _.
Premier zdecydował. Co dalej z Gowinem? Sprawdź, czy minister sprawiedliwości, uznawany za przywódcę partyjnych konserwatystów w PO, pozostanie w rządzie.
Tagi: Jarosław Gowin, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz