Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

BLIK-iem zapłacisz też za granicą. Mastercard i PSP podpisłay umowę

1
Podziel się:

Użytkownicy BLIK-a będą mogli wkrótce płacić zbliżeniowo nie tylko w Polsce, ale także na całym świecie. Mastercard i Polski Standard Płatności ogłosiły strategiczną współpracę.

BLIK-iem zapłacisz też za granicą. Mastercard i PSP podpisłay umowę
(Fotolia, fotomontaż money.pl)
bEUdBuSZ

W ramach partnerstwa, BLIK dostarczy platformę płatności mobilnych i online, a Mastercard zapewni innowacyjne technologie płatnicze oraz globalną sieć akceptacji.

Mastercard i PSP umożliwią użytkownikom BLIK korzystanie z technologii zbliżeniowej we wszystkich punktach sprzedaży na świecie, akceptujących zbliżeniowe płatności Mastercard.

Jak tłumaczą firmy, będzie to możliwe poprzez wykorzystanie usługi tokenizacyjnej Mastercard Digital Enablement Services tzw. MDES. "W ten sposób użytkownicy BLIK zyskają dostęp do wygodnych, bezpiecznych i szybkich płatności zbliżeniowych na całym świecie" - informuje w komunikacie PSP.

bEUdBuTb

Dodatkowo, Mastercard i PSP zapewnią użytkownikom BLIK realizację płatności w zagranicznym e-commerce, z wykorzystaniem opublikowanego niedawno przez organizację EMVCo standardu Secure Remote Commerce (SRC), jak tylko rozwiązanie będzie dostępne na rynku. Dzięki temu, użytkownicy będą mogli płacić BLIK-iem za zakupy online w zagranicznych e-sklepach.

Mastercard i Polski Standard Płatności będą również współpracować przy ekspansji BLIK-a na nowe rynki, poza granicami Polski.

bEUdBuTh

- Nawiązanie strategicznego sojuszu z Mastercard to kluczowy moment rozwoju polskiego systemu płatności mobilnych BLIK. Użytkownicy BLIK-a będą mogli wkrótce płacić zbliżeniowo, nie tylko w Polsce, ale także na całym świecie. To także początek drogi do oferowania płatności BLIK-iem dla użytkowników mobilnych aplikacji bankowych na całym świecie - powiedział prezes Polskiego Standardu Płatności Dariusz Mazurkiewicz.

- W Mastercard bardzo cieszymy z tej współpracy i jesteśmy zmotywowani, aby zaoferować użytkownikom BLIK nowe funkcje, oparte o nasze innowacyjne i gwarantujące bezpieczeństwo technologie oraz globalny zasięg. Głównym celem naszego partnerstwa z PSP jest zaoferowanie nowych możliwości polskim konsumentom w czasie zakupów zarówno w kraju, jak i za granicą - skomentował dyrektor generalny polskiego oddziału Mastercard Europe Bartosz Ciołkowski.

BLIK stanowi ogólnokrajowy, powszechny standard płatności, który wykorzystuje najnowocześniejsze technologie informatyczne. Za rozwój systemu odpowiada spółka Polski Standard Płatności (PSP). Udziałowcami spółki PSP jest sześć polskich banków: Alior Bank, Bank Millennium, ING Bank Śląski, mBank, PKO Bank Polski, Santander Bank Polska. Z BLIKa mogą korzystać również klienci Getin Banku, BGŻ BNP Paribas, Raiffeisen Polbanku, Credit Agricole, Pekao SA, Inteligo, Orange Finanse i T-Mobile Usługi Finansowe.

bEUdBuTi

Mastercard jest firmą technologiczną działającą w globalnym obszarze płatności. Spółka obsługuje najszybszą światową sieć przetwarzania płatności, łączącą konsumentów, instytucje finansowe, punkty handlowo-usługowe, rządy i przedsiębiorstwa w ponad 210 krajach i terytoriach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEUdBuTC
pieniądze
media
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
cvq
3 lata temu
A jaki przelicznik i spready będą naliczane?